Prednost je osam bodova

Šibenik osvojio bod u Gradskom vrtu: Rogić se nije dao savladati niti s bijele točke

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   18.03.2023 u 18:07

Davor Javorović/Pixsell
Nogometaši Šibenika odigrali su 0:0 protiv Osijeka u Gradskom vrtu. Kući se iz Slavonije vraćaju s jednim bodom, te je prednost nad Goricom sad osam bodova uoči reprezentativne stanke. Junak Šibenika ponovno je bio vratar, kapetan Lovre Rogić koji je osim svih udaraca Osječana zaustavio i onaj najteži, kazneni udarac, obranio je Caktašev pokušaj s bijele točke u 71. minuti utakmice.

S jednom izmjenom u odnosu na sastav koji je srušio Dinamo na Šubićevcu planirao je Čanadi krenuti u dvoboj protiv Osječana. Umjesto Špeljaka u početni je sastav gurnuo Amera Hiroša, igrača posuđenog upravo iz Gradskog vrta. No, u posljednji trenutak dogodila se još jedna promjena. Na zagrijavanju se ozlijedio Perić pa je u početnu postavu uskočio Mesa.

Prvo veće uzbuđenje stiže u šestoj minuti: Caktaš je pucao iz okreta, naciljao je samo vanjski dio mreže. Četiri minute kasnije udarac ide u okvir gola, probao je Mierez, nije Rogić imao većih problema u kupljenju te lopte. Šibenik odgovara u 16. minuti: Kvržić je opalio sa 16-17 metara, malo iskosa, Malenica je uz manje problema uspio poslati taj udarac u korner. Još jedan udarac u okvir gola odmah potom imaju domaćini: pokušao je i Leovac, nema problema za šibenskog kapetana.

Nešto kasnije opet prijeti Caktaš: i ovog puta to ide u okvir gola, Rogić je opet na pravom mjestu. Na suprotnoj strani Šibenik prijeti nakon auta Mine: daleko je Kolumbijac ubacio u šesnaesterac domaćina, pokušao je Dolček atraktivno, no, bez željenog uspjeha. Puno veća prijetnja stiže koju minutu kasnije: Arai i Kvržić su dobro kombinirali, još je jednom pucao desni bek narančasto-crnih, vratar Malenica još je jednom zaustavio njegov pokušaj. Siguran je ponovno i Rogić, uspješniji je u dvoboju protiv Leovca. Pred kraj poluvremena Mierez prijeti glavom poslije centaršuta Gržana, nema preciznosti u njegovu udarcu. U svlačionice se odlazi praznih mreža.

Devet minuta nastavka čekalo se na prvu prijetnju: Caktaš je pucao iz slobodnog udarca sa 27-28 metara, Rogić se ispružio i paradom odbio loptu u korner. U 58. minuti vrlo opasan centaršut s lijeve strane u Šibenikov kazneni prostor, na drugoj stativi za malo je zakasnio Mierez. Kontranapad Šibenika obećava, Arai ubacuje s desne strane, ispred Dolčeka čisti vratar Malenica. Odmah potom Arai gađa bliži kut osječkog gola, Malenica se ne da iznenaditi.

U 71. minuti sudac Čulina pokazao je za bijelu točku za domaćine praktički ni iz čega. Izveden je aut s desne strane, u dvoboju su domaći napadač Mierez i Šibenikov stoper Matić, duel je počeo izvan kaznenog prostora, Argentinac pada na ulasku u 16 metara, a sudac Čulina svira kazneni udarac za Osječane iako ni pregledana TV snimka u više navrata nije potvrdila što je to sudac vidio. VAR je potvrdio odluku glavnog suca, a Osijek je dobio priliku s bijele točke. Odgovornost je preuzeo iskusni Caktaš: puca u lijevu stranu gostujućeg gola, ali fantastični Rogić zaustavlja taj udarac i rezultat ostaje 0:0.

Solo prodor Solde u 75. minuti mogao je Šibeniku donijeti prednost: nanizao je mladi dinamovac na posudbi u Krešimirovu gradu nekoliko osječkih igrača, ali nije bilo preciznosti u završnom udarcu. Perković sve karte baca u napad, prijeti Lovrić, odlazi lopta preko gola. Posjed lopte je kod Osječana, a Šibenik je ograničen na kontranapade gdje vreba svoju priliku. 87. minuta donijela je obećavajuću kontru Šibenčana: prema golu je jurnuo Špeljak, ali uspjeli su se Osječani vratiti i zaustaviti tu prijetnju.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade matna prilika za domaćine: Mierez je uspio stići jednu loptu, prebaciti na suprotnu stativu, ali Caktaš srećom nije uspio pogoditi iz blizine. Susret je tako završen bez golova i pobjednika, rezultat kojim su daleko zadovoljniji Šibenčani koji da su imali malo više preciznosti u zadnjem pasu mogli su i do punog plijena u Slavoniji.

OSIJEK – ŠIBENIK 0:0
Osijek, stadion Gradski vrt, gledatelja 2 312.
Sudac: Ante Čulina – Zagreb
Pomoćnici: Anto Marić – Zagreb