Uvertira za subotnji turnir

Šibenik odličan protiv petoplasirane momčadi austrijske lige, zabijali Torres, Brajković i Delić

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   30.01.2024 u 18:01

Facebook HNK Šibenik/arhiva
Nogometaši Šibenika odigrali su još jednu prijateljsku utakmicu. Na Šubićevcu su s 3:1 pobijedili Austriju Klagenfurt, koja se u Šibeniku priprema za nastavak austrijske Bundeslige. Domaći su nogometaši odigrali odličnu utakmicu (ne samo zbog rezultata), a tempo nije pao niti kad je Carević promijenio kompletnu momčad. Dapače, ta je momčad zabila dva gola i odigrala pri tome vrlo dojmljivo.

Kao uvertiru u subotnji turnir Adria Winter Cupa gdje će trokut turnir odigrati Šibenik, Austria Klagenfurt i Zrinjski Mostar, Šibenik i Austrijanci odigrali su jednu utakmicu na 90 minuta.

Prvo poluvrijeme nije bilo s previše prilika, ali više ih je imao Šibenik. U šestoj minuti Pozo je dao odličnu loptu za Majića, njegov je udarac otišao pored gola. Gosti su zaprijetili u 22. minuti iz slobodnog udarca, Đaković nije morao intervenirati. Intervenciju potom upisuje vratar gostiju, obranio je udarac Božića. Imao je Knaller još jednu obranu, ovog puta je zaustavio Majićev udarac. Do kraja prvog dijela Austrijanci su pokušali još jednom, nije bilo potrebe za reakcijom domaćeg čuvara mreže.

Raspoloženi Šibenik poveo je na startu drugog poluvremena. Majić je započeo akciju, Božić je proslijedio loptu do Torresa, a Kolumbijac iskosa s lijeve strane pogađa bliži kut za šibensko vodstvo. Stisli su potom malo gosti, Kolega je u jednoj situaciji očistio s gol crte, a do gola Austria je stigla u 60. minuti kad je Mahrer pogodio praznu mrežu.

Promijenio je tada Carević kompletnu momčad, a ona koja je ušla odigrala je dojmljivo. Već u 70. minuti Brajković je vratio prednost na šibensku stranu: odlična lopta Delića, a Brajković je niskim prizemnim udarcem pogodio za vodstvo od 2:1. Samo dvije minute potom isti su igrači, ali u zamijenjenim ulogama. Sad je Brajković poslao odličnu loptu za Delića, koji pogađa suprotan kut i povisuje na 3:1. Imao je Brajković i još jednu priliku, jedan udarac, ali zaustavio je to vratar gostiju.

U šibenskom je dresu po prvi put zaigrao Ganac Karim Conte. U otprilike pola sata na terenu veznjak, iza kojeg je preko 100 nastupa u austrijskoj ligi, ostavio je odličan dojam.

Dodajmo i kako su susret s tribina pratili Bačelić-Grgić i Laća, dok Toševskog nije bilo ni u zapisniku.

ŠIBENIK – AUSTRIA KLAGENFURT 3:1 (0:0)
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 150.
Sudac: Dario Kulušić – Šibenik
Strijelci: Torres, Brajković 70', Delić 72' – Mahrer 60'
ŠIBENIK: Đaković, Perić, Punčec, Dujmović, Kolega, Cvijanović, Pozo, Roca, Majić, Torres, Božić. Od 60. minute: Mišević, Gačić, Osmanković, Morrison, Pavičić, Brajković, Marijanović, Appah, Conte, Delić, Čeko.
AUSTRIA KLAGENFURT: Knaller, Karweina, Soto, Cvetko, Irving, Benatelli, Wernitzing, Mahrer, Schumacher, Wimmer, Gemicibasi. Još su igrali: Puntigam, Bonnah, Dollinger, Đorić, Loune, Jaritz, Robatsch, Schwarz, Markelić. Trener: Peter Pacult.