Istra 1961 u podređenom položaju

Šibenik odigrao vrlo dobru utakmicu: Za odličan dojam nedostajao je samo pogodak

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   24.02.2023 u 19:09

Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Nogometaši Šibenika i Istre 1961 i treći su put ove sezone odigrali 0:0.

Šibenčani su bili daleko bolji, s puno više prilika, no, nisu uspjeli matirati Majkića koji nosi titulu igrača utakmice. Imali su Čanadijevi igrači svoje prilike, neke su bile i fantastične, i u prvom i u drugom poluvremenu, no, do pogotka nisu uspjeli doći. S druge strane, četvrtoplasirana momčad iz Pule nije napravila puno u ofenzivnom dijelu za što dobar dio zasluga zasigurno pripada i Šibeniku.

Već u drugoj minuti, u prvom dolasku u gostujući kazneni prostor, Šibenčani su zamalo poveli: Dolček je pucao s desne strane, blokirali su to Istrani, a ispala je to fantastična asistencija za Hiroša na suprotnoj strani. Našao se sam pred vratarem Majkićem, no, nije uspio poentirati: čuvar gostujuće mreže uspio je zaustaviti taj udarac i sačuvati svoju momčad od rezultatskog zaostatka u vrlo ranoj fazi utakmice.

Opasno je bilo i tri minute kasnije kad je Dolček bio u dobroj situaciji, prvi udarac je blokiran, a u nastavku akcije tražio je suigrače na povratnoj lopti, nije ih pronašao. Vrlo opasan je bio i ubačaj Đire iz slobodnog udarca u sedmoj minuti: išla je lopta u sredinu kaznenog prostora, no, Kvržić nije uspio na željeni način zahvatiti loptu i ugroziti vratara Puljana. U 13. minuti još jedna odličan prilika za domaći sastav: Hiroš je izveo korner s desne strane, na samo par metara od gola gostiju je Perić koji loptu zahvaća u padu, ali ne uspijeva je ugurati iza gol linije. Dugo vremena Istra 1961 je bila u potpuno podređenom položaju, ali kako je vrijeme odmicalo postali su sve više s loptom u svom posjedu.

U 25. minuti tako su stvorili prvo akciju koja je mirisala na opasnost, no, Rogić nije morao intervenirati. Dvije minute kasnije, ni iz čega, Puljani su došli do sjajne prilike: nesporazum šibenskim redovima, Bakrar je krenuo sam na Rogića koji je istrčavanjem spasio svoj gol, pokupio je loptu prije napadača Istre, ali se tom prilikom i ozlijedio.

Činilo se da će morati biti i zamijenjen, Đaković je već bio spreman, no, kapetan Šibenčana ipak je stisnuo zube i nastavio dalje. Završnica poluvremena ponovno je pripala domaćinima. Korner Šibenika u 38. minuti: ubacio je ponovno Hiroš, netko od igrača Istre 1961 igrao je rukom u 16 metara, a kod prvog prekida VAR soba je provjeravala tu situaciju, a penala nije bilo, očito su zaključili da igranje rukom nije bilo kažnjivo. Odmah nakon toga Dolček je pripremio priliku za Hiroša, i ovog puta vratar Istre Majkić bio je uspješniji u međusobnom dvoboju.

Šteta što narančasto-crni nisu realizirali niti jednu od svojih stvorenih prilika i tako okrunili vrlo dobru igru. O dobroj igri svjedoči i podatak da su Istru uspjeli ostaviti praktički bez stvorene prilike: onu jednu jedinu koju su imali su dobili nesporazumom u šibenskim redovima. Punih deset minuta čekalo se na uzbuđenje u drugom poluvremenu: dočekali su priliku Šibenčani nakon greške Marešića, Radonjić je sam krenuo prema golu, namještao se na udarac na desnu nogu, ali Marešić je uspio ispraviti svoju pogrešku i blokirati pokušaj Šibenikova napadača koji je očito predugo čekao, namještao se na desnu nogu umjesto da je odmah pucao.

Dugo se ponovno čekalo na novu prijetnju i opet je stigla pred gostujućim golom: Dolček je poslao prizemnu loptu u sredinu, natrčao je Čanađija, odlično pucao, Majkić je izvadio taj udarac ispod grede. Prvu dvostruku izmjenu Čanadi je napravio u 72. minuti: ušli su Špeljak i Mesa, a izašli Đira i Radonjić. Nešto kasnije pokušao je s još jednom dvostrukom promjenom: na klupu su otišli Hiroš i Čanađija, a ušli Knežević i debitant Španjolac Pozo.

Koju minutu kasnije vrlo dobar ubačaj u kazneni prostor imao je Pozo, nije bilo suigrača na pravom mjestu da uguraju loptu iza leđa odličnog Majkića. U 89. minuti povukao je Čanadi i posljednji potez, na travnjak je gurnuo Krekovića. Pokušali su domaćini do kraja utakmice sve ne bi li došli do pogotka, no, bezuspješno.

ŠIBENIK – ISTRA 1961 0:0 Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 511. Sudac: Kyriakos Athanasiou – Larnaka, Cipar Pomoćnici: Evagoras Evagoru – Strovolos, Cipar Lambros Lambrou – Strovolos, Cipar Četvrti sudac: Ante Terzić – Split Delegat: Zlatko Stanković – Zagreb Kontrolor: Tomislav Šetka – Đakovo VAR: Konstantinos Fotiu – Strovolos, Cipar AVAR: Alen Jakšić – Split Strijelci: / ŠIBENIK: Rogić, Kvržić, Perić, M. Matić, Kvesić, Đira (od 72. Mesa), Čanađija (od 80. Pozo), Arai, Hiroš (od 80. Knežević), Dolček (od 89. Kreković), Radonjić (od 72. Špeljak). Trener: Damir Čanadi. ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Mlinar, Caseres, Galilea, Vuk (od 83. Marin), Boultam (od 67. Matheus), Bakrar (od 67. Josipović), Petrusenko, Marešić, Kadušić. Trener: Gonzalo Garcia.