Memorijalni turnir

Šibenik odigrao slabo u obrani te izgubio od Croatije iz Zmijavaca

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   04.08.2023 u 20:11

Na 29. izdanju memorijalnog turnira Marijan Šuto-Mrma, domaćin Croatia Zmijavci svladala je u polufinalu Šibenik 2:1 (2:1) pogocima Šute u 22. i Šabića u 44. minuti. Za Šibenik je zabio u 28. Božić.

Pred početak je održan niz govora te se od igre oprostila legenda Croatije Ante Ćapin.

Šibenik je krenuo u formaciji 4-5-1, a već u 2. minuti za narančaste je iz slobodnog udarca pokušao opasno Majić.

I onda kreće Croatia: u 9. Marić tuče izbliza, velika obrana Đakovića; potom Grgić puca pored gola pa slijede prilike Perića i Šute. Šibenska obrana bila je vrlo propusna, Croatia općenito dosta bolja, naročito u duelima. To su domaći iskoristili u 22. Šuto je prošao pokraj Pavičića bez problema te slijeva pogodio Đakovićev bliži kut za 1:0.

Šibenik je izjednačio u 28., na jednu sigurnu loptu krenuli su vratar i igrač Croatije te se sudarili (vratar se ozlijedio i morao izaći iz igre) i ispali iz igre pa je Božić neočekivano ostao sam-samcat pred praznim vratima i donio 1:1. Imali su domaći nakon toga još dvije, a Šibenik jednu priliku, da bi u 44. Croatia ponovo povela.

Šibenik je bio taj koji je bio u napadu, lopta je, umjesto naprijed, završila na centru, gdje ju je u katastrofalnoj reakciji izgubio Gačić. Šuto je prešao našu polovicu, izašao pred Đakovića i pogodio stativu, lopta je došla do Šabića koji je neometan pogodio za 2:1. U prvom poluvremenu dopadljivi Torres, Majić i Božić u napadačkoj polovici, obrana jako loša i bojažljiva u duelima.

U drugom dijelu Šibenik je zaigrao bolje i borbenije, no do 70. tek po jedna neiskorištena šansa na svakoj strani.

U 77. je Klančir imao opasan udarac za domaće, da bi u 81. i 83. Cvijanović za goste promašio dvije velike prilike. Dujmović je u 83. kod Šibenika dobio crveni karton. Šibenik će u nedjelju od 16 sati igrati za treće mjesto s poraženim iz susreta Dugopolje-Solin. Danas je to bilo slabo, u prvom poluvremenu naročito neborbeno, a obrana je posebno bila problematična u prvom dijelu. Nedjeljna utakmica bit će generalna proba pred početak prvenstva pa očekujemo angažiraniji Šibenik.

CROATIA (ZM): Gudelj, Klančir, Šimunić, Nikolić, Todorić, Gađe, Šabić, A. Šuto, Grgić, Perić, Marić (još su igrali Vukman, Kuko, Kamga, Krizmanić, Pavlović, Rajić, M. Šuto), trener Luka Bilobrk

ŠIBENIK: Đaković, Gačić, Pozo, Pavičić, Torres, Majić, Božić, Roca, Ivanković, Cvijanović, Dujmović (još su igrali Ćosić, Brajković, Marijanović, Bustos Glavaš, Osmanković, Kolega, Mučić), trener Mario Carević