Svladali Slaven Belupo

Šibenik nakon 24 godine startao u HNL-u s dvije pobjede

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   09.08.2024 u 20:31

Pixsell/Hrvoje Jelavić
U susretu 2. kola SuperSport HNL-a, nogometaši Šibenika su protiv Slaven Belupa na svom Šubićevcu slavili sa 2:0 (2:0), pogocima Santinija u 14. i Majića u 22. minuti. Šibenčani su tako prvi put osvojili šest bodova u prva dva kola u prvom rangu nakon sezone 2000/01, upisavši i 16. pobjedu zaredom u službenim susretima.

HNK Šibenik uspio je svojim navijačima u premijeri na Šubićevcu pružiti dopadljivu igru i veliko zalaganje igrača, sakrivši poneki nedostatak u igri i forsirajući najpovoljnije pozicije na terenu. Osim očitih problema u vezi, sve ostalo je funkcioniralo na prvoligaškoj razini, naročito obrana i vratar.

Bila je ovo jedina utakmica Šibenika u kolovozu ove godine, a Narančasti su uspjeli pozvati euforične tribine da stadion pohode i u narednim utakmicama.

Pun stadion gledao je aktivnu igru obiju ekipa od početka, no samo Šibenčanima se ona brzo isplatila. U 13. minuti Kolegin uspješni dribling po desnoj strani zaustavljen je prekršajem. Slobodni udarac izveo je Majić: neobično je odlučio desnom nogom zdesna uputiti loptu ispred samog vratara Čovića, no isplatilo se, jer se Santini našao na pravom mjestu i postigao prvi gol za Šibenik.

U 22. Majić je povukao kontru, ne baš na najbolji način, no uspio je naći Božića na desnoj strani; njegov udarac dosta iskosa obranio je Čović, ali lopta se odbila opet do Majića, koji je posprema u mrežu kod desne stative, za 2:0.

Do kraja poluvremena i gosti su ubilježili par dobrih pokušaja, no sve iz velike daljine: najprije Jelić Balta u 32., kasnije i Bosec i Caimacov (ovaj posljednji prisilio je Đakovića na veliku obranu paradom). Između toga, u 38. je Kolega, koji je odigrao veliku partiju na desnoj strani, dao Santiniju priliku za novi pogodak, no bez uspjeha na kraju.

Nije previše pao tempo početkom nastavka, no i dalje se teško dolazilo do velikih šansi iz blizine, sve do 58. minute, kada Santini promašuje glavom nakon kornera, a minutu poslije Božić je izbio pred Čovića i pucao premlako.

U 81. velika prilika za Koprivničane, kada je Šuto izbio ispred šibenske obrane: Đaković možda i nije trebao izaći s gola, no uspio je efektno glavom obraniti pokušaj loba. Minutu poslije, Šuto je nakon kornera imao novu priliku, iz blizine je prebacio vrata.

Do kraja se šibenska obrana opet iskazala pred koprivničkim pokušajima, a Đaković je u nadoknadi obranio novi opasan udarac izdaleka, ovaj put Murićev.

Stadion Šubićevac, gledatelja 2578, sudac Mateo Erceg (Pristeg)
ŠIBENIK: Đaković, Majić (od 68. Prekodravac), Bakić, Božić (od 68. Torres), Morrison, Santini, Kolega, Punčec, Roca (od 78. Vasilj), Zuta (od 88. Dujmović), Perić, trener Mario Carević
SLAVEN BELUPO: Čović, Katalinić (od 46. Crepulja), Božić, Šakota (od 74. Šuto), Caimacov, Martinović (od 46. Murić), Agbekpornu (od 61. Jagušić), Bosec, Butić, Boras, Jelić Balta, trener Ivan Radeljić

U sljedećem kolu Šibenik gostuje kod Dinama u petak od 21 sat.