Još četiri kola do kraja

Šibenik je vodeća momčad lige: Brajković i Božić donijeli desetu uzastopnu pobjedu i tron!

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   04.05.2024 u 16:47

Hrvoje Jelavić/Pixsell
Poslije jako dugo vremena HNK Šibenik vodeća je momčad SuperSport Prve nogometne lige! Pobjedom nad Jarunom na Šubićevcu rezultatom 2:0 Carevićeva momčad izbila je na čelo ljestvice s bodom više od Zrinskog 1664 Osječko koji svoj susret ovog kola igra sutra (nedjelja).

Dugo su Šibenčani lomili otpor gostiju, načeo ih je Brajković tek što je ušao u igru (prvi gol u dresu Šibenika), a posao je završio, svojim 11. golom u sezoni, Božić u 70. minuti utakmice. Bila je to jubilarna, deseta uzastopna pobjeda Šibenika!

Osma minuta donijela je munjevitu kontru šibenskog sastava: Božić je prekinuo napad gostiju, odigrao na lijevo za Toshevskog koji daje loptu u prostor za Majića, najbolji šibenski strijelac stigao je tu loptu, no, udarac je pogodio mrežu s krive, vanjske strane. Bila je to možda i najbolja prilika u prvih 45 minuta.

U 25. minuti vrlo je opasno u 16 metara gostiju: slobodan udarac izveo je Majić, lopta je pogodila u glavu jednog igrača gostiju, no, sudac Lacić ne zaustavlja odmah igru već u trenutku kada stoper Punčec puca prema golu Sajka. Tada je sudac Lacić označio prekršaj igrača Šibenika. Lopta je gotovo stalno u šibenskom posjedu, pa su tako u 27. minuti bili Carevićevi igrači vrlo blizu pogotka. Poduzetni Kolega ubacio je s desne strane u sredinu, glavom je pucao Božić, zatresla se prečka zagrebačke momčadi.

Prvi i jedini udarac gostiju prema šibenskom golu u prvom poluvremenu zabilježili smo u 29. minuti: pokušao je nekadašnji stanovnik šibenske svlačionice Diyoke, bio je to vrlo lagan posao za domaćeg kapetana, udarac je bio tek statistike radi, bez prave prijetnje.

Izveli su domaći nogometaši desetak kornera tijekom prvih 45 minuta, no, osim Perićeva udarca glavom u 43. minuti, nisu ozbiljnije ugrozili gol gostiju. Pred odlazak na odmor Kolega šalje sjajan centaršut s desne strane, točno na glavu Toshevskog, no, udarac Makedonca lagan je zadatak za vratara gostujućeg sastava. Imao je domaćin veliku terensku dominaciju, no, nedostajalo je konkretnosti, mirnoće u završnici da uguraju barem jednu loptu iza leđa gostujućeg vratara.

I nastavak je počeo prilikom domaćina: vrlo snažno pucao je Ivan Cvijanović, izvan kaznenog prostora, prohujalo je iznad gola. U 54. minuti radi Carević dvostruku izmjenu: na travnjak šalje Brajkovića i Delića, a na klupu Kolegu i Toshevskog. Kakav je to potez Carevića bio, Bruno Brajković je samo četiri minute od ulaska u igru zabio za vodstvo. Duga je to bila šibenska akcija: Delić je odigrao za Božića, on proslijedio na lijevu stranu za Marijanovića, mladi šibenski veznjak pogađa 'u trepavicu' na drugoj stativi Brajkovića koji je sam, te zakucava loptu u mrežu za toliko željeno šibensko vodstvo. Prvi je to gol mladog Zadranina u šibenskom dresu!

Riješio je Šibenik sve dileme oko pobjede u 70. minuti i to u koprodukciji dva Ivana: Cvijanović je asistirao Božiću, a on pored istrčalog Sajka poslao loptu u mrežu za povećanje vodstva na 2:0. 11. je to Vinkovčanina u šibenskom dresu čime se izjednačio na vrhu klupske ljestvice strijelaca s Majićem. Četiri minute kasnije uveo je Carević i debitanta Iyendocka, Kamerunca koji je u zadnjem prijelaznom roku jako dugo vremena putovao do Šubićevca.

Ostatak utakmice bio je rutinsko odrađivanje posla. Gosti nisu uspijevali i dalje ozbiljnije ugroziti Đakovića, Šibenik je bio puno opasniji (prijetili su Marijanović, Pavičić i Iyendock), no, do novog gola nisu uspjeli doći. No, neće žaliti za tim. Nakon jako dugo vremena odigrali su utakmicu prije glavnih rivala Zrinskog, upisali pobjedu, zasjeli na čelo ljestvice i pritisak sad prebacili na njihov mlin.

U sljedećem kolu, u petak, Šibenik će gostovati kod Sesveta.

ŠIBENIK – JARUN 2:0 (0:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 860.

Sudac: Renato Lacić – Split

Pomoćnici: Sanja Rođak-Karšić – Podravske Sesvete Bruno Geller – Sveti Ivan Zelina

Četvrti sudac: Mateo Erceg – Pristeg Delegat: Dario Mrzljak – Draganić

Kontrolor: Tomislav Šetka – Đakovo

Strijelci: B. Brajković 58', Božić 70'

ŠIBENIK: Đaković, Perić, Punčec, Dujmović, Cvijanović (od 83. Pavičić), Roca, Marijanović, Kolega (od 54. Brajković), Božić (od 76. Iyendjock), Majić (od 83. Laća), Toshevski (od 54. Delić). Trener: Mario Carević.

JARUN: Sajko, Grdenić, Dajčer, Bičanić, Diyoke, Tadić (od 60. Bilobrk), Mađarić, Abramović (od 76. Turčin), Pranjić (od 60. Alghoul), Aventisian (od 60. Radujković), Ibanez (od 78. Mateković). Trener: Jerko Leko.