Po vjetru i hladnoći

Šibenik i Varaždin bez golova, Antonio Đaković s tri velike obrane spasio bod i četvrto mjesto

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   15.09.2024 u 21:57

Pixsell/Hrvoje Jelavić
U susretu 6. kola SuperSport HNL-a, Šibenik je na svom Šubićevcu protiv Varaždina odigrao 0:0, ostavši na četvrtom mjestu na tablici.

Po hladnom i vjetrovitom vremenu igrače je grijala vatrena atmosfera napunjenog Šubićevca pa je utakmica ipak od početka bila živa i aktivna, a oba protivnika ravnopravna u nastojanju da uzmu posjed lopte, čak gosti malo konkretniji, dijelom zbog vjetra na svojoj strani.

Prvih 10 minuta bez veće prilike, tek je u 3. Đaković izlaskom s vrata spasio domaće nakon što je Dabro izletio u kontru, a u 10. je na drugoj strani Morrison nakon kornera pucao leđima pokraj gola.

U 25. minuti velika šansa za Varaždin: Šego je ubacio za Dabru s lijeve strane, a gostujući napadač promašio iz blizine.

U 31. Santinija je VAR spasio crvenog kartona, kojeg mu je nakon gaženja protivničkog igrača sudac Čulina pokazao pa kasnije poništio.

Do kraja poluvremena Šibenik je izdržao nalete vjetra i Varaždina, čak je u 45. za domaće Majić imao poluopasni pokušaj iz slobodnog udarca s desne strane; oštru loptu koja je brzo stigla iz velike daljine riješio je paradom Zelenika.

Prvih 15 minuta drugog poluvremena, iako i dalje sa živom igrom, proteklo je bez izrazitih šansi. U 60. prva velika šansa za Šibenik: Kolega je genijalnom loptom s desne strane, pokraj aut-linije i sa svoje polovice, pronašao isturenog Božića, koji je otišao ipak previše udesno i nije više imao prostora kvalitetno poslati loptu pokraj Zelenike.

U 75. je Santini, nakon što je Božić driblingom izborio slobodni udarac, pucao pored gola. U 79. Šego nabacuje s lijevog krila, a lopta neočekivano ide prema vratima, morao se ispružiti domaći vratar Đaković i paradom spasiti mrežu. Odmah potom, nova velika obrana Đakovića, ovaj put nogom Belcaru iz neposredne blizine.

Belcar je i u nadoknadi nakon povratne lopte odlično pucao sa nekih 19 metara, novom velikom obranom spasio je Šibenika Đaković.

Na kraju je završilo realnih 0:0.

Stadion Šubićevac, gledatelja 2071, sudac Ante Čulina (Zagreb)
ŠIBENIK: Đaković, Majić (od 62. Vasilj), Bakić, Božić (od 82. Baković), Morrison, Santini (od 82. Delić), Kolega, Punčec, Kavelj (od 82. Prekodravac), Zuta, Perić, trener Mario Carević
VARAŽDIN: Zelenika, Ba, Nekić, Dabro (od 87. Tepšić), Belcar, Šego (od 90. Domjanić), Mitrovski (od 61. Poldrugač), Maglica, Marina, Boršić, Latković (od 61. Duvnjak), trener Nikola Šafarić

U sljedećem susretu Šibenik gostuje u još jednom derbiju s vrha tablice, kod prvoplasirane Rijeke, u nedjelju od 20 sati.