Zabili Ćurić i Attys

S Rujevice praznih ruku: Šibenik primio četiri gola, dvojbena odluka VAR-a

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   20.02.2022 u 17:15

Nel Pavletic/Pixsell
Nogometaši Šibenika doživjeli su još jedan prvenstveni poraz. S 4:2 poraženi su na Rujevici od Rijeke u zanimljivoj utakmici. Puno dvojbi ostalo je oko sudačke odluke sredinom prvog dijela, kod vodstva domaćina od 1:0, kad je Bačelić-Grgić zabio za izjednačenje, a glavni sudac Lovrić, poslije gotovo osam minuta, konzultacija s VAR-om i osobnog pregledavanja snimke, ostao pri odluci da je riječ o zaleđu. Do kraja prvog dijela primili su Šibenčani još jedan gola, u prvoj polovici drugog dijela još dva gola, a dojam su popravili Ćurić i Attys pogocima u završnici utakmice.

Već u drugoj minuti mogao se Šibenik naći u problemima: vratar Rogić se poskliznuo, malo je nedostajalo da se domaći napadač Obregon domogne lopte, no, šibenski čuvar mreže uspio se snaći i izbiti loptu. Četiri minute kasnije opasna je bila šibenska kontra: sa svoje je polovice povukao Marin, odigrao lijevo do Delića koji šalje nisku, loptu na 17 metara za Sahitija. On pucao dobro, no, na putu prema golu zakačila je lopta jednog braniča Rijeke i Labrović nije morao intervenirati.

I koju minutu kasnije narančasto-crni su opasni: iz daljine je po golu opalio Marin, dodirnula je lopta jednog riječkog igrača, a da ne završi u golu pobrinuo se i vratar Labrović koji je taj pokušaj odbio u korner. Odgovaraju i Riječani: nakon lakta u glavu Marina koji nije sankcioniran, domaćini su složili brzu kontru, Murić je s desne strane kaznenog prostora gađao suprotan kut, ali Rogić se nije dao iznenaditi, zaustavio je taj udarac.

U 16. minuti Riječani su poveli: jedan šibenski igrač nije dobro dodao loptu u trenucima dok je bio u kutu svog šesnaesterca, stigla je lopta točno na noge Selahija koji je s otprilike 20 metara udaljenosti opalio i fantastično pogodio gol. Domaćini su tako poveli iz situacije koja nije ukazivala baš ni na kakvu opasnost. Odmah potom imaju razigrani domaćini i još jednu priliku, No, Vučkić, a potom i Vukčević nisu uspjeli drugu loptu ugurati u mrežu. Nešto kasnije zaprijetio je još jednom i strijelac vodećeg gola Selahi, otišlo je iznad gola.

U 23. minuti došao je Šibenik do pogotka, no, vrlo kratko trajala je šibenska radost: iz okreta je poentirao Bačelić-Grgić na asistenciju Marina, poslije duge lopte Jakoliša i nakon što se lopta odbila od igrača Rijeke, no, sudac Lovrić pokazao je odmah da nema gola, označio je zaleđe. Iskusni šibenski veznjak zaradio je tom prilikom i žuti karton zbog skidanja dresa. Dugo je VAR gledao tu situaciju, čak osam minuta vijećalo se je li pogodak regularan: prvo samo VAR suci, potom je glavni sudac Lovrić duže vrijeme sam gledao taj detalj (došla je i četvrta sutkinja). Kao da ni sami nisu znali koja je odluka ispravna, a nakon gotovo osam minuta Lovrić je presudio: nema gola, zaleđa. Šibenik je ostao bez pogotka u toj situaciji, na ogorčenje šibenske klupe i igrača na travnjaku. Jesu li suci donijeli ispravnu odluku? Potez o kojem će se sigurno još puno pričati u narednim danima!

Riječki odgovor stiže u 34. minuti: vrlo jednostavno, iz uigrane akcije i ubačaja s boka Tomićev je sastav udvostručio svoju prednost: Vukčević je ubacio s lijevog boka, točno na glavu samog Vučkića koji glavom, s otprilike desetak minuta, pogađa Rogićev donji lijevi kut za vodstvo od 2:0. Vrlo jednostavno domaći su nogometaši dolazili do šibenskog kaznenog prostora, ali i prilika i udaraca prema golu. Nametnuli su se u veznom redu i dva udarca, od ukupno deset, uspjeli su poslati iza Rogićevih leđa.

Odmah na otvaranju drugog dijela tri su puta pokušali Šibenčani: prvo je Sahitijev šut skrenut u korner. Taj korner izvodi Marin: točno na noge Ćuriću, prvi pokušaj kapetana Šibenika zaustavljaju domaći braniči, odbijanac je ponovno kod Ćurića, ali niti iz drugog pokušaja nema preciznosti u šutu, otišlo je pored gola. Angažiraniji su Šibenčani na startu drugog dijela: solo prodor Delića završio je samo kornerom. Rijeka uzvraća preko Murića, lako to brani Rogić. Poslije 15-ak minuta igre Kartelo u igru uvodi Skorupa i debitanta Kloppa.

Rijeka je u nastavku prepustila inicijativu Šibeniku, ali njihove su kontre vrlo opasne. I u jednoj takvoj, u 62. minuti: došlo je i do trećeg gola: Ampem je povukao akciju, odigrao na suprotnu stranu na Murića koji lako pogađa suprotan kut za vodstvo od 3:0. Vrlo jednostavno, u tri poteza, Riječani su stigli i do četvrtog gola: aut s desne strane, dva dodavanja i napadač Vučkić u matnoj je prilici koju ne propušta iskoristiti, drugi gol na utakmici za visokih 4:0. Četiri minute kasnije Šibenčani su konačno došli do gola, zabio je kapetan Ćurić.

Poslije duže vremena javljaju se i gosti: pokušao je debitant Grezda, pored gola otišla je lopta. A upravo je Grezda poveo polukontru Šibenika u 84. minuti: ostavio je loptu za Attysa koji postiže lijep gol za 4:2. Prvijenac je to Attysa u Šibenikovu dresu, u njegovom 12. nastupu. Bio je to i posljednji gol na utakmici.

RIJEKA – ŠIBENIK 4:2 (2:0)