Rendulićeva Gorica nosi bodove sa Šubićevca: Šibenčani se propisno ispromašivali

Nogomet   |   Autor: Ivana Jurica   |   01.10.2021 u 20:03

Facebook HNK Šibenik
I drugo kolo za redom nogometaši Šibenika doživjeli su domaći poraz.

Gorica, na čijoj klupi sjedi nekadašnji učitelj Šibenika Krunoslav Rendulić, slavila je s 2:1. Zabili su gosti dva gola iz prva dva udarca u okvir gola, domaćin se propisno napromašio i prije tih golova, ali i poslije. Ćurić je smanjio na 2:1, domaćini su sve karte bacili u napad, gosti praktički nisu zaprijetili u drugom dijelu, no, uspjeli su sačuvati svoju prednost i doći do pobjede.

Već u drugoj minuti fenomenalna prilika otvorila se domaćinima: Marin je 'podvalio' sjajnu loptu za Sahitija, ali istrčavanjem Banić je skratio kut i zaustavio udarac Šibenikova krilnog igrača. Četiri minute kasnije M. Jakoliš pucao je s ruba kaznenog prostora, lopta je dodirnula jednog igrača u bijelom i otišla malo pored vratnice, u korner. Gorica je prvi put zapucala prema domaćem golu u 11. minuti, Rogić nije morao intervenirati, jer je Sarićev pokušaj bio pored gola.

Dobra prilika nudila se narančasto-crnima u 14. minuti iz slobodnog udarca sa 17 metara, no, u Marinovu šutu nije bilo preciznosti. Ali zato na drugoj strani, prvi udarac u okvir gola Gorici donosi vodstvo: olako izgubljena lopta na svojoj polovici, Gorica slaže ubojiti kontranapad, Fruk prima loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, puca odmah u bliži Rogićev kut, silovit udarac završio je u mreži za vodstvo Rendulićeva sastava od 1:0.

Vrlo brzo odgovorili su Šibenčani: M. Jakoliš pripremio je sjajnu priliku za napadača Delića, ali nema preciznosti u njegovu udarcu u jako dobroj prilici. M. Jakoliš ima još jednu dobru solo akciju u 21. minuti, prošao je po lijevoj strani, ubacio prizemnu loptu u sredinu, nije bilo njegovih suigrača i stoperi gostiju otklonili su opasnost. Dugo se čekalo na novu opasnost pred jednim od golova. Dogodilo se pred onim šibenskim, Kalik je iz prve opalio, srećom nije bilo precizan. Ali odmah potom i druga lopta odsjela je iza Rogićevih leđa i to iz drugog udarca u okvir gola gostiju: Mina je napravio prekršaj na 20-ak metara od svog gola, Kalik je to odmah izveo, uhvatio Šibenčane na spavanju, Fruk je primio loptu na lijevoj strani i drugi se put upisao u strijelce.

Do kraja prvog poluvremena Gorica je ponovno vrlo opasna: u istoj akciji pucali su i Matar i Kalik, oba udarca zaustavio je Rogić. I ovo kolo Šibenčanima se dogodila ista situacija kao i u prošlom susretu protiv Osijeka, ponovno su ih suci evidentno oštetili: Jovičić, koji je u 38. minuti zaradio prvi žuti karton, u 45. je minuti vrlo grubo startao još jednom, pred svojim kaznenim prostorom, pokupio je Marina. Sudac Pejin ostao je nijem, kao i njegov kolega u prošlom kolu, a svi prosvjedi Šibenčana bili su uzaludni. Izvukao se kapetan gostiju bez crvenog kartona, ostali su gosti s istim brojem igrača u polju, a nije trebalo biti tako! Iz tog slobodnog udarca A. Jakoliš pogodio je samo u živi zid. Na poluvrijeme se tako otišlo s vodstvom gostiju od 2:0, iskoristili su oni svoje prilike, Šibenik, pak, ono što je stvorio nije uspio pretvoriti u pogodak/pogotke.

Prvu priliku u nastavku imali su Šibenčani: A. Jakoliš ubacio je s desnog boka, Bačelić-Grgić, koji je u nastavku ušao u igru, pucao je glavom, nije to otišlo daleko od okvira gola. U 50. minuti sudac Pejin ponovno je navukao na sebe 'bijes' tribina, duel M. Jakoliša i Muse na  rubu kaznenog prostora, Šibenikovo krilo pada, kontakta je nedvojbeno bilo (u prvi mah čini se izvan 16 metara), no, Pejin je i ovog puta ostao nijem. U prilici je potom Delić, udarac nije bilo toliko snažan da izazove veće probleme za gostujućeg čuvara mreže.

Još jedan ubačaj A. Jakoliša s boka ostao je neiskorišten i u 56. minuti: precizno je pogodio Marina, trzaj glavom, ponovno to odlazi preko gola. Točno deset minuta potom konačno i Šibenčani tresu mrežu protivnika: Ćurić je pucao s 30-ak metara, lopta je dodirnula jednog igrača u bijelom, malo promijenila smjer, dovoljno da prevari vratara Banića i završi u mreži za smanjenje rezultata, za 1:2.

U 78. minuti ponovno su se domaćini bunili na odluku suca Pejina: start napadača gostiju Stojanovskog na Bačelića-Grgića prvo nije označio niti kao prekršaj, a kad je zaustavio igru ipak se odlučio pokazati žuti karton napadaču gostiju. Vrlo neoprezan i nepotreban start, dvojbeno je da li je žuti karton bio preblaga kazna za igrača gostiju. I u 85. minuti opet povici na suce: Marin je ubacio sa svoje polovice, Batarelo je povučen od strane Jovičića u kaznenom prostoru gostiju, završio je na podu, Pejin je i ovog puta ostao nijem na šibensko traženje jedanaesterca. VAR se također nije uključio.

Dva Marina u posljednjoj minuti regularnog dijela složila su dobru priliku: Jakoliš je ubacio s desne strane, Marin snažno opalio, ni ovoga puta nišanske sprave nisu bile namještene. U sudačkoj nadoknadi Ćurićev novi pokušaj, Banić skreće u korner. Na taj prekid otišao je i Šibenikov vratar Rogić, lopta je iz kuta stigla na glavu Torresa, i to odlazi izvan okvira gola. Ubačaj debelo u sudačkoj nadoknadi, Marin pucao glavom, isti ishod kao i svi dosadašnji pokušaji.

Gorica u nastavku nije stvorila prijetnju pred Rogićem, Šibenik je bio taj koji je konstantno napadao i prijetio. No, slaba je to utjeha Šibenčanima kad više od Ćurićeva gola nisu uspjeli postići, a nije da prilika nisu imali.

Susret Šibenika i Gorice s tribina Šubićevca pratili su i skauti Atalante i Milana, Saša Bjelonović i Dario Šimić. Koga su konkretno od igrača pratili nismo uspjeli doznati.

ŠIBENIK – GORICA 1:2 (0:2)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 466.
Sudac: Tihomir Pejin – Donji Miholjac
Pomoćnici: Kruno Šarić – Županja