Prvi prvoligaški bod Šibenika: Mogli su i do pobjede, ali i ostati praznih ruku ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 11.09.2020, 22:09h   •

Protiv Slaven Belupa

Prvi prvoligaški bod Šibenika: Mogli su i do pobjede, ali i ostati praznih ruku

Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL Prvi prvoligaški bod Šibenika: Mogli su i do pobjede, ali i ostati praznih ruku
OBJAVA 11.09.2020, 22:09h

HNK Šibenik više nije bez bodova u prvoligaškom društvu. Do svog prvog boda stigao je na neugodnom gostovanju u Koprivnici, kod Slaven Belupa. Završilo je bez pobjednika 0:0. Šibenik svoje prilike nije uspio realizirati (najbolje su bile one u prvom dijelu), a žaliti može i domaćin koji nije zabio ni s bijele točke, ali ni u sudačkoj nadoknadi kad se vrhunskom intervencijom istaknuo Labrović.

Nakon devet godina Šibenik je ponovno gostovao u Koprivnici. U 18 utakmica, do ove večerašnje, nikada Šibenčani nisu osjetili kako je to slaviti u Podravini. Nisu to osjetili niti ovoga puta, ali uspjeli su doći do jednog boda, posve zasluženo.

Već u trećoj minuti matna prilika za narančaste: Nikola Rak odlično je podvalio loptu za Jurića, ali u 100%-oj prilici napadač Šibenika nije reagirao najbolje, lopta je otišla pored gola. Terenska je inicijativa u prvom dijelu poluvremena bila na strani gostiju, kombinirali su oko kaznenog prostora domaćeg sastava, ali nije bilo konkretnosti u završnici. Slaven je u tom razdoblju zaprijetio dva puta, bili su to udarci tek statistike radi, visoko preko gola.

U 21. minuti još jedan pokušaj Rendulićeva sastava: Pajić je ubacio, ali Rak nije dobro zahvatio loptu. Odmah potom još jedna odlična šansa: Jurić je ubacio s lijeve strane, Ćurić se našao u matnoj prilici, ali ni ovoga puta nema preciznosti u šutu šibenskog veznjaka. Nova šibenska prijetnja je u 37. minuti: Jurić je jako dobro pucao ljevicom izvan kaznenog prostora, primorao je domaćeg vratara Filipovića na intervenciju.

Pokušao je i Kvesić, koji je u igru ušao polovicom prvog poluvremena umjesto Anočića, u 40. minuti: otišlo je pored vratnice. I onda su Šibenčani, ni iz čega, zamalo se našli u zaostatku: poslije ubačaja s desne strane, u zračnom su duelu Pandža i Krstanović, iskusnog braniča narančastih lopta pogađa u ruku (lopta mu ide iza leđa, nema namjere igranja rukom) a sudac, nakon konzultacija s VAR sobom odlazi na pregled te situacije i pokazuje na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo iskusni Krstanović koji rijetko promašuje, no, ovog puta jest, njegov je udarac otišao  pored Labrovićeve desne vratnice (tek drugi put u svojoj karijeri u HNL-u Krstanović je promašio s bijele točke, ima skor 27/29). Dojam je ponovno bio na strani Šibenika, ali na rezultatu se to, nažalost, nije vidjelo.

Prva prilika u nastavku bila je ona Slaven Belupa iz 52. minute: poslije ubačaja s lijeve strane, Bogojević je bio sam, pucao je glavom, srećom, otišlo je pored vratnice. Do 62. minute čekalo se na prvu prijetnju šibenskog sastava: pucao je Sahiti iskosa s lijeve strane, vratar gostiju bio je primoran na reakciju. U 67. minuti dva su puta pucali domaći nogometaši, ali oba puta odlično su blokirali gostujući nogometaši.

Pet minuta kasnije još jedan pokušaj Rendulićeva sastava: Prince je pokušao iz daljine, lopta je dirala jednog domaćeg igrača, a vratar Filipović izvadio je ispod grede i poslao loptu u korner. U 81. minuti još jedna dobra akcija narančastih: opalio je Bulat iz daljine, snažno, zapelo je u bloku. Odmah potom, iz prekida, domaćini su pogodili okvir gola preko Etoundija.

Nisu niti u samoj završnici odustali narančasti od pokušaja da dođu do sva tri boda. U sudačkoj nadoknadi lopta je bila u njihovom posjedu. Ali debelo u sudačkoj nadoknadi u junaka se prometnuo vratar Labrović: još jedan centaršut s lijeve strane, Etoundi puca glavom, a fantastičnim refleksom odlični Šibenikov vratar čuva svoju mrežu netaknutom za podjelu bodova.

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 0:0