Marin Jakoliš strijelac

Prvi bod narančasto-crnih: Prerano se povukli u Koprivnici, pa u završnici ostali bez pobjede

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   07.08.2021 u 21:04

Facebook HNK Šibenik
Nogometaši Šibenika stigli su do prvog boda u novoj prvoligaškoj sezoni. Odigrali su 1:1 na gostovanju u Koprivnici. Punih 60 minuta imali su potpunu kontrolu utakmice, vodstvo golom Jakoliša od 33. minute, a onda su se zarana povukli, omogućili domaćinima terensku inicijativu. Umjesto da ih dokrajče i zabiju drugi gol, Šibenik se povukao, a Belupo u 87. minuti stigao do izjednačenja.

Kao što je i bilo najavljeno, Šibenik je na koprivničkom stadionu istrčao s ponešto promjena u momčadi. Do sada standardni Mesa ostao je na klupi, mladi Rak igrao je od prve minute. Posljednja linija igrala je u identičnom sastavu, dok su trojac iza najisturenijeg Jurića činili Marin, Jakoliš i Delić. U zapisniku su po prvi put bili Bedoya i Cvetković, dok među 20-om u zapisniku nije bilo Stipe Bačelića-Grgića.

Prvi udarac prema golu vidjeli smo u 11. minuti: Delić se oslobodio svog čuvara, pucao je izvan kaznenog prostora, Paracki je to blokirao i poslao u korner. Četiri minute kasnije 'mrtva' šansa za narančasto-crne: Jakoliš je odlično prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu gdje je stoper domaćih slabio odbio loptu, točno na noge Deliću koji je sam, ali iz blizine pogađa točno u domaćeg vratara. Odlična prilika za gostujuću momčad otišla je u nepovrat.

U 19. minuti Marin je pao u kaznenom prostoru domaćih, nakon kontakta s van Bruggenom, sudac Čuljak nije se oglasio, kao ni VAR. Na drugoj strani odmah stiže prva prijetnja: Bogojević je iskosa s desne strane gađao bliži Rogićev kut, Šibenikov čuvar mreže nije se dao iznenaditi. Točno deset minuta kasnije opet prijeti Šibenik: pokušao je ovog puta Batarelo s desne strane, vratar Čović odbio je to u korner. Domaći vratar ništa nije mogao u 33. minuti: Batarelo je odlično ubacio s desnog boka, u sredini kaznenog prostora Jakoliš se naklonio i glavom pogodio za zasluženo šibensko vodstvo u Koprivnici.

U 36. minuti tek drugi udarac domaćeg sastava: pucao je Knöll, Rogić je lako pokupio taj udarac. Malo prije odlaska na odmor dobro su kombinirali Šibenčani: poslije kornera Jakoliš je poslao prizemnu loptu na rub kaznenog prostora za samog kapetana Ćurića, ali u njegovu šutu nema preciznosti, otišlo je visoko preko gola. Neposredno prije odlaska u svlačionicu Jakoliš je imao još jedan dobar centaršut, ali prije Jurića loptu je pokupio domaći vratar.

Šibensko vodstvo na poluvremenu bio je posve zasluženo. Prema Čoviću uputili su sedam udaraca, od čega su tri išla u okvir, dok je Slaven Belupo na drugoj strani imao dva udarca i oba su išla u okvir gola (prvi je bio obrana Rogića, a drugi je šibenski čuvar mreže lagano pokupio).

S dvostrukom izmjenom Belupo je krenuo u drugo poluvrijeme. Jurnuli su odmah prema šibenskom golu, a prvi su put zaprijetili preko Glavčića, lagan zadatak je to bio za Rogića. Nešto kasnije Knöll se našao u dobroj prilici, na sreću nije bilo preciznosti u njegovu udarcu. Brza kontra odmah potom na drugoj strani: Jurić je dugo vukao loptu, uposlio Jakoliš na lijevoj strani, njegov udarac završava u naručju dobro postavljenog Čovića. Domaći vratar sigurno je uhvatio i pokušaj Ćurića nekoliko minuta kasnije. Kapetan Šibenika pokušao je i iz slobodnog udarca, nema preciznosti u njegovu udarcu.

I u 58. minuti Ćurić je okušao svoj udarac nakon solo prodora, nišanske sprave još nisu namještene kod kapetana Šibenika. Gosti u tim trenucima u potpunosti kontroliraju utakmicu i rezultat. Najozbiljnija prijetnja domaćeg sastava do tada stiže u 66. minuti: ubacio je Glavčić, Knöll glavom puca, ali sjajnom reakcijom Rogić sprječava izjednačenje. Moglo je biti opasno i malo kasnije, no, Bosec je nebu pod oblake poslao centaršut Lulića. Još jedu dobru reakciju Rogića bilježimo i u 70. Minuti: nezgodan je bio ubačaj Glavčića, nije Šibenikov čuvar mreže dao da lopta završi u mreži.

Već u 64. Minuti Rosas je očito krenuo sa zatvaranjem utakmice: umjesto ofenzivca Marina uveo je defenzivca Mesu, a njegova momčad orijentirala se u potpunosti na obranu svog gola i čekanje prilike iz kontre. Slaven Belupo u drugom je dijelu puno više na šibenskoj polovici terena i prijeti sve češće. U 80. minuti bizarna situacija: Jakoliš je morao napustiti teren zbog isparanog dresa, jer novog dresa za obući nije bilo (nedopustivo za jednu prvoligašku momčad da nema rezervni dres!).

Od 60. minute u napadačkom dijelu Šibenikovi su pokušaji bili vrlo rijetki: jedan je stigao u 83. minuti nakon brze kontre: Kvesić je mogao potvrditi pobjedu, no, nije bilo preciznosti u njegovu udarcu, otišlo je izvan okvira gola. Tri minute kasnije još jedna sjajna reakcija Rogića: Brković je pucao sa 17 metara, Rogić se ispružio i na taj način sačuvao vodstvo svoje momčadi. Ali ni Rogić nije mogao ništa u 87. minuti: Krstanović je podvalio odličnu dubinsku loptu za Monjca, a on lako pogodio za izjednačenje i konačnih 1:1.

Šteta zbog samo jednog osvojenog boda, Šibenik je u većem dijelu utakmice izgledao vrlo sigurno, kontrolirao je u potpunosti zbivanja na terenu, imao je rezultat i propustio je uzeti sva tri boda, zbog preranog povlačenja i čuvanja rezultata stigla je kazna. Domaćin je stigao do izjednačenja, pa je susret završio podjelom bodova.

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 1:1 (0:1)