Mladi Makedonac na probi

Prva pobjeda Šibenika u pripremama, Majić i Roca zabili za trijumf, Torres ponovno nije igrao

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   20.01.2024 u 17:25

Nogometaši Šibenika odigrali su ovog tjedna i drugu pripremnu utakmicu. Nakon poraza protiv Zagore na Borovištu, Šibenik je na Šubićevcu ugostio Zadar te ga pobijedio s 2:0 golovima Josipa Majića i Ivana Roce.

Po sunčanom vremenu praćenom jakom burom, Carevićev je sastav istrčao protiv susjeda iz Zadra. U ovoj utakmici trener Šibenika na raspolaganju nije imao bolesnog Bačelić-Grgića, te ozlijeđene Laću i Perića koji su utakmicu pratili s tribina.

Na klupi je sjedio Kolumbijac Torres koji, zanimljivo, ni ovog puta nije ulazio u igri (nije igrao ni u prvoj pripremnoj utakmici). Njegov ugovor sa Šibenikom istječe ovog ljeta, a pregovori se vode o novom ugovoru. Je li nepotpisivanje novog ugovora razlog što ne igra nismo uspjeli doznati.

Vrlo jaku momčad poslao je trener Šibenika na teren od prve minute. Puno prilika nije bilo pred Zadrovim golom, ali jednu takvu iskoristio je Josip Majić koji je u 25. minuti pogodio za šibensko vodstvo. Gosti su imali nekoliko udaraca prema domaćem golu, ali sve ih je sigurno zaustavio Đaković.

U nastavak je Šibenik krenuo s potpuno novom momčadi. A vrlo brzo došlo je i do promjene rezultata. Centaršut povratnika Pavičića zaustavljen je rukom u 16 metara gostiju, sudac Brkić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator bio je Ivan Roca.

Nešto kasnije Brkić je i na drugoj strani terena pokazao na kazneni udarac. Skrivio ga je Osmanković, ali šibenski čuvar mreže Mišević nije se dao prevariti, zaustavio je udarac igrača gostiju.

Mogao je Šibenik do kraja utakmice i uvjerljivije slaviti, no, napadački dio momčadi ovog puta nije se iskazao u realizaciji.

Sam kraj utakmice domaćin je odigrao s igračem manje, Bruno Brajković se ozlijedio i otišao je ranije u svlačionicu.

Vrijedi izdvojiti da je čitavo poluvrijeme dobio David Toševski, mladi makedonski napadač koji je stigao na probu (22 godine), dok je daleko skromniju minutažu dobio napadač Gluščević koji je na Šubićevcu na probi od prvog dana priprema 8. siječnja.

ŠIBENIK – ZADAR 2:0 (1:0)
Strijelci: Majić 25', Roca 53' – 11 m
ŠIBENIK: Đaković, Gačić, Punčec, Dujmović, Kolega, Appah, Pozo, Cvijanović, Majić, Delić, Božić. II. POLUVRIJEME: Mišević, Morrison, Osmanković, Sopić, Brajković, Roca, Marijanović, Pavičić, Kulušić, Toševski, Kulušić. Još su igrali: Čeko, Gluščević. Trener: Mario Carević.