Šibenik ponovno vodeći

Projurili kroz Sesvete: Božić 'načeo', Majić majstor slobodnjaka, točku na 'i' stavio Laća

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   10.05.2024 u 17:52

Facebook HNK Šibenik/arhiva
Suvereno, dominantno, uvjerljivo - odradili su nogometaši Šibenika pretposljednje gostovanje u sezoni. S visokih 4:0 pobijedili su u Sesvetama u utakmici u kojoj je postojala samo jedna momčad, ona šibenska. Stigli su do 11. uzastopne pobjede i ponovno preuzeli vrh ljestvice (Zrinski 1664 Osječko igra u nedjelju). Već u devetoj minuti Šibenik je imao vodstvo od 2:0: Božić je načeo domaćine, Majić zabio potom prvi od svoja dva gola iz slobodnih udaraca. Potpuna dominacija Carevićeva sastava od prve do zadnje minute, domaćin potpuno nemoćan, a pobjeda je potvrđena novim golom Majića iz slobodnjaka, te golom Laće minutu prije kraja utakmice.

Otvaranje utakmice kao iz snova za šibenski sastav. Igrala se četvrta minuta kad je Cvijanović poslao točan centaršut s lijeve strane, na drugoj je stativi Kolega, puca desnom nogom, tik uz vratnicu. Bio je to nagovještaj vodstva Šibenika samo minutu kasnije. Duga lopta Kolege sa šibenske polovice, Božić se namjestio ispred domaćeg stopera Brigića, bio je u odličnoj poziciji, primio je loptu i rutinirano zabio za rano šibensko vodstvo. 12. je to prvenstveni gol Vinkovčanina koji je tako preuzeo vodstvo na klupskoj ljestvici strijelaca.

Samo četiri minute kasnije furiozan start Carevićeve momčadi rezultirao je još jednim golom u domaćoj mreži. Kulenović je prekršajem zaustavio Božića na 20 metara od svog gola, majstor Majić namjestio je loptu i još jednom neobranjivo pogodio iz slobodnog udarca. Gol pored živog zida, povećanje vodstva na 2:0, a tim golom Majić se izjednačio na vrhu klupske ljestvice strijelaca s Božićem (svaki po 12 golova).

Bolje otvaranje utakmice Šibenčani nisu mogli poželjeti u Sesvetama. Gosti su ti koji diktiraju tempo i stalno prijete Sesvećanima. U 21. minuti Marijanović je izveo korner, Gačić pucao glavom, ali nije dobro zahvatio loptu pa su domaćini mogli odahnuti. Nadahnuti su igrači Šibenika i dalje, nižu kornere, prijetnje pred domaćim golom. Udarcem iskosa pokušava prednost povećati Pozo, vratar Žiger upisuje tek prvu obranu.

Ima novu priliku nešto kasnije i Kolega. Torres je prošao po lijevoj strani kaznenog prostora, ubacio u sredinu, ali teška je bila lopta za Zadranina u šibenskom dresu, pa je nije uspio pospremiti na željeno mjesto. Minute prolaze, Šibenik je i dalje taj koji diktira tempo igre, stvara prilike, domaćina nema apsolutno nigdje. Dovoljno o tome svjedoči nula u rubrici njihovih udaraca prema golu Šibenikova kapetana Đakovića. S druge strane, Šibenik je imao čak 11 udaraca, 5 kornera, ali nakon već spomenute devete minute nisu do kraja prvog poluvremena uspjeli zatresti mrežu domaćeg čuvara mreže.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme pokušao je Majić iz daljine iznenaditi Žigera,  uz male poteškoće uspio je domaći vratar zaustaviti taj udarac. Ništa se nije promijenilo u odnosu na prvi dio. Šibenik je dalje u potpunosti dominirao i bio vrlo opasan po gol Sesveta. Pokušava Božić doći do novog gola u 51. minuti, otišao je udarac malo pored gola. Desnicom iz daljine i Cvijanović se okušao dvije minute kasnije, nema promjene rezultata.

Kruži Šibenik i dalje u i oko kaznenog prostora Racova sastava. Pitanje je trenutka kad će pasti novi pogodak, dok domaćin je i dalje bez prijetnje prema besposlenom Đakoviću. U 59. minuti nova obrana Žigera, zaustavio je udarac Božića s ruba 16 metara. Koju minutu kasnije radi Carević dvostruku izmjenu, na travnjak šalje Iyendjocka i Delića, na klupu su preselili Marijanović i Torres.

I baš je Delić pucao prema domaćem golu, nije bilo većih problema za domaćeg čuvara mreže. Tek jednu intervenciju imao je Đaković u drugom dijelu, Šibenik je u potpunosti, bez ikakvih problema, kontrolirao i igru i rezultat. U 84. minuti Majić ponovno zabija iz slobodnog udarca: Toshevski je prekršajem zaustavljen na 20 metara, ovog puta pucao je Majić prizemnim udarcem, ispod živog zida, vratar Žiger nije mogao ništa i na semaforu je svjetlilo 0:3. Tim golom preuzeo je Majić i vodstvo na klupskoj ljestvici strijelaca.

Točku na 'i' stavio je Laća u 89. minuti poslije dobre asistencije Cvijanovića. O Šibenikovoj izvedbi na igralištu Sv. Josipa Radnika dovoljno govori podatak o 22 udarca prema domaćem golu (devet u okvir), dok su Sesvete imale jedan jedini udarac prema Đakoviću u 90 minuta igre.

Nastavio je tako Šibenik svoj ogroman niz, sad su na 11 prvenstvenih pobjeda u nizu, a do kraja sezone je ostalo još 270 minuta igre. Igra Carevićev sastav fenomenalno, a pred njima su sad dvije domaće utakmice, protiv Vukovara i Dubrave Tim Kabel.

SESVETE – ŠIBENIK 0:4 (0:2)