Praznih ruku iz Istre: Nogometaši Šibenika poraženi kod posljednje plasirane momčadi ligeŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 26.09.2020, 18:57h   •

Labrović obranio jedanaesterac

Facebook HNK Šibenik Praznih ruku iz Istre: Nogometaši Šibenika poraženi kod posljednje plasirane momčadi lige
OBJAVA 26.09.2020, 18:58h

Ništa od nastavka pozitivnog niza za nogometaše Šibenika. Na gostovanju kod Istre 1961, do ovog kola posljednje plasirane momčadi lige, poraženi su s 1:0. Nisu igrači Krunoslava Rendulića bili na razini igara iz dosadašnjeg dijela sezone. Svoje prilike nisu iskoristili, domaćin jest jednu (od brojnih), Labrović je obranio i kazneni udarac i bodovi su ostali na Aldo Drosini.

Sadržajno je bilo prvo poluvrijeme pulske utakmice. Nakon nepunih 15 sekundi igre na semaforu je već moglo i trebalo svijetliti 0:1: tek što se krenulo s centra Rak je pripremio odličnu šansu za Jurića, ali napadač Šibenika iz blizine nije uspio poslati loptu u okvir gola za vodstvo svoje momčadi. Nakon šuta Vuka koji je otišao pored gola, slijede puno opasnije prijetnje domaćeg sastava. Fuentes je pucao glavom, ali Labrović odlično intervenira. Samo tri minute kasnije opasno je u Šibenikovu kaznenom prostoru, ali poslije udarca Lisice očistio je jedan igrač u narančastom.

Istra 1961 dominira u tim trenucima: u 21. minuti blokiran je udarac Gržana, a poslije kornera očistio je Labrović. Šibenik odgovora preko Jurića u 32. minuti: devetka šibenskog sastava opalio je s 20-ak metara, domaći vratar Majkić odbio je u korner. Pred kraj poluvremena Budicinova momčad stigla je do prednosti: većina njihovih napada išla je preko lijeve strane, tako je bilo i sada, Ivančić je primio povratnu loptu, sam i neometan, na 11 m, po sredini šesnaesterca i zakucao je u mrežu nemoćnog Labrovića.

Primljeni gol kao da je malo trgnuo šibenski sastav koji je postao opasniji. Imali su nekoliko kornera, ali nisu ugrozili domaćeg čuvara mreže. Zaprijetili su Majkiću tek u 44. minuti, no, on je lako uhvatio udarac Sahitija. Do kraja prvih 45 minuta pokušao je i opasni Gržan, udarac mu je blokiran. Domaćini su u prvih 45 minuta uputili sedam udaraca, Šibenik šest (po tri su išla u okvir gola), a vodstvo je bilo na njihovoj strani.

U 54. minuti zatresao je mrežu Kvesić, no, gol je opravdano poništen jer je igrač Šibenika bio u zaleđu. Odmah potom pokušao je Rak iz daljine, otišlo je preko gola. Tri minute kasnije Pajić pada u domaćem kaznenom prostoru, sudac pušta da se igra dalje. Dva su puta u 60. minuti prijetili narančasti, ali obrana Istre u oba je navrata dobro reagirala. Na drugoj strani, Pandža je odlično reagirao ispred napadača Fuentesa.

U 64. minuti umjesto Raka trener Rendulić u igru uvodi Mesu. A odmah potom sporna situacija u 16 metara Šibenika: Istrini igrači tražili su igranje rukom Bilića u 16 metara, VAR je gledao situaciju, potom je i Pajač otišao pogledati, a potom je pokazao na bijelu točku. Loptu je namjestio Gržan, zastao je kod udarca, ali nije uspio nadmudriti Šibenikova čuvara mreže: sačekao je Labrović šut i obranio ga!

Deset minuta kasnije opet matna prilika za domaći sastav: poslije kornera Guzina se našao sam na petercu Šibenika nakon jedne odbijene lopte, ali na sreću, nije se najbolje snašao napadač pulskog sastava. Puno konkretniji bio je Šime Gržan nekoliko minuta kasnije, pucao je iskosa s desne strane, ali najbolji Šibenikov igrač danas i taj je pokušaj uspio zaustaviti i na taj je način svoju momčad i dalje ostavio u igru za pozitivan rezultat.

Šest minuta prije kraja utakmice Rendulić je uveo još dvojicu novih igrača: Celića i Laću, bio je to posljednji pokušaj da se Istra kazni za promašaje, odnosno dođe do boda. U drugoj minuti sudačke nadoknade jedina konkretna prijetnja prema golu domaćeg sastava (još tamo od 60. minute): ubačaj s lijeve strane, Celić je pucao glavom, Majkić se ispružio i zaustavio taj udarac, a odbijenu loptu pokušao je Laća vratiti u sredinu, bezuspješno. Mirno je domaća momčad privela susret kraju i uhvatila priključak sa Šibenikom, sada i jedni i drugi imaju po četiri boda.

ISTRA 1961 – ŠIBENIK 1:0 (1:0)