Kobne pogreške u drugom poluvremenu

Poveli pa ostali 'kratkih rukava': Šibenik poražen na Poljudu na početku drugog dijela sezone

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   22.01.2023 u 17:10

Miroslav Lelas/Pixsell
Na startu drugog dijela sezone nogometaši Šibenika doživjeli su poraz. Na Poljudu ih je s 2:1 pobijedio Hajduk. Šibenčani su poveli golom Araija u 13. minuti, a neposredno prije odlaska na odmor Hajduk je izjednačio (na intervenciju VAR-a). Pet minuta prije kraja utakmice Livaja je iskoristio grešku zadnjeg reda Šibenika i osigurao pobjedu svojoj momčadi.

Trener Cvitanović je od prve je minute nastavka sezone priliku u početnoj postavi dao dvojici novih igrača: mladom hajdukovcu Kroli i mladom dinamovcu Soldi. Treće novo ime, Knežević, još nije spreman za igru. Na desnom boku započeo je Grdić, a u prvom dijelu sezone standardni B. Matić završio je na klupi. Defanzivni veznjaci bili su Mesa i već spomenuti Krolo.

Sjajno su utakmicu otvorili nogometaši Šibenika. Posjed jest bio na strani domaćina, ali mreža se prvo zatresla na drugoj strani. Dobra je to bila akcija gostujućih igrača: mladi dinamovac Soldo odlično je prošao lijevom stranom, poslao preciznu prizemnu loptu kroz šesnaesterac na drugu stativu gdje Arai nije imao težak zadatak. Poslao je loptu u mrežu za šibensko vodstvo u 13. minuti utakmice. Prvi je to gol Japanca otkako je prošle godine stigao u redove prvoligaša sa Šubićevca.

Prvi šibenski korner u 18. minuti zamalo je donio i povećanje vodstva: Čop je izveo korner s lijeve strane, na drugoj je stativi sam Mesa koji zahvaća loptu, puca glavom, okrznula je ta lopta i okvir gola, ali nije završila na željenom mjestu, u mreži. Šteta, jer bila je to zaista fantastična prilika za Kolumbijca. Prijete domaćini po prvi put u 23. minuti, požrtvovni Perić blokirao je udarac Melnjaka. Tri minute kasnije zaprijetili su i iz prekida: udarac iz kuta s desne strane, prebačena je lopta, ali Kalik glavom nije precizan.

Pokušavaju Splićani i iz slobodnog udarca: iz velike udaljenosti pucao je Krovinović, kapetan narančasto-crnih Rogić odbio je taj udarac u korner. Vrhunska je bila Rogićeva obrana koju minutu kasnije: Krovinović je ubacio loptu, Mlakar je pucao, a sjajni šibenski čuvar mreže u rukometnom je stilu skinuo zicer napadaču domaćeg sastava. Odmah potom Cvitanović je prisiljen na prvu promjenu: Soldo zbog ozljede nije mogao nastaviti utakmicu, pa je priliku po prvi put dobio Barnabas.

U 45. minuti zatresla se šibenska mreža: Livaja je primio loptu, odigrao dalje, ubačaj s lijeve strane, gužva u petercu Šibenika, mogli su stoperi gostiju i bolje reagirati, a kako nisu iskoristio je to Kalik i iz drugog pokušaja poslao loptu u mrežu. Sudac Pejin odmah je označio zaleđe, ali poslije VAR provjere pogodak je priznat. Provjeravalo se je li Livaja kod primanja lopte bio u zaleđu, u začetku akcije, suci iz VAR sobe su procijenili da nije i Hajduk je izjednačio rezultat tik pred odlazak na predah.

Do kraja poluvremena pojačala je kiša, a Šibenik je bio u vrlo teškoj situaciji, no, uspjeli su se sačuvati i u svlačionice se otišlo rezultatom 1:1.

Dvostruku izmjenu napravio je Cvitanović u 57. minuti: iz igre je povukao Krolu i Delića, a uveo Špeljaka i Raka. Značilo je to i da je Čop gurnut u vrh napada. Desetak minuta čekalo se na novu prijetnju: iz daljine je pucao Awaziem, Rogić je taj udarac odbio. Lopta je i u drugom dijelu daleko više u posjedu Hajduka, Šibenik vrlo rijetko dolazi u i pred kazneni prostor domaćeg sastava. Prijete Splićani i iz prekida: Prpić je poslije ubačaja pucao glavom, srećom nije bilo preciznosti u njegovu udarcu.

Malo pravih prilika u drugom poluvremenu. Hajduk je dominirao u posjedu, ali nije uspijevao to iskoristiti. Sve ono što su sami stvorili nisu uspjeli materijalizirati, ali jednu od rijetkih šibenskih pogrešaka su znali kazniti. Grešku Perića znao je iskoristiti Livaja, sam je izašao pred istrčalog Rogića i sigurno ga matirao za pobjedu svoje momčadi.

Prve bodove u nastavku sezone Šibenik će tako tražiti sljedećeg vikenda u domaćem susretu protiv Rijeke. Za to ostvariti trebat će pokazati puno više u ofenzivnom dijelu.

A sutra se očekuje i objava najmanje jednog novog imena koje će se priključiti Cvitanovićevoj momčadi.

HAJDUK – ŠIBENIK 2:1 (1:1)