U osječkom Gradskom vrtu

Porazom u novu sezonu: Nakon nule na poluvremenu, Šibenik u nastavku primio tri gola

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   16.07.2021 u 23:04

Facebook HNK Šibenik
Nogometaši Šibenika porazom 3:0 od Osijeka u Gradskom vrtu krenuli su u novu prvoligašku sezonu. Nakon 0:0 na poluvremenu, odnosno neiskorištene odlične šanse Jurića, Šibenik prima prvi gol, da bi u samoj završnici primio još dva i tako još jednom protiv Osijeka ostao 'kratkih rukava'.

Domaćini su stisli u uvodu utakmice. Željeli su što prije doći do pogotka, ali Šibenik je sigurno odolijevao svim pokušajima. U tom uvodnom dijelu zaprijetili su Osječani u četvrtoj minuti, malo pored gola, a jednu je prijetnju vrlo sigurno pokupio Rogić. U domaćem kaznenom prostoru opasno je u 13. minuti: Marin je ubacio s lijeve strane, lopta je dodirnula jednog osječkog igrača za prvi šibenski korner na utakmici.

Tri minute kasnije Pilj je ciljao s ruba 16 metara, nije bilo preciznosti u njegovu udarcu. Nešto kasnije, u 21. minuti, dobro su kombinirali Bjeličini igrači, pucao je Gržan s desne strane, ali odlična intervencija Bilića koji je glavom odbio loptu u korner, pa Rogić nije morao niti intervenirati u toj situaciji. Ponovno je Pilj aktivan i koju minutu kasnije: ovog puta ubacio je s lijeve strane, Jugović je u 'srcu' šesnaesterca trznuo glavom i pucao prema golu, na šibensku sreću okvir gola spriječio je vodstvo momčadi iz Gradskog vrta.

Prije odlaska na odmor Pilj je još jednom pokušao iznenaditi šibenskog čuvara mreže: pucao je s oko 25 metara, Rogić je to izvadio iz svog donjeg desnog kuta. Osijek je imao više udaraca od Šibenika, ali na poluvrijeme se otišlo praznih mreža.

U 52. minuti prva prijetnja narančasto-crnih: gađao je Mesa, ciljao gornji desni kut, nije bilo preciznosti u njegovu udarcu. Na drugoj strani puca Gržan, ponovno je blokiran njegov pokušaj. Pogriješili su domaći nogometaši u 59. minuti, braniči i vratar Ivušić, na lopti je bio Jurić koji puca iz teške pozicije, ali uspijevaju domaćini ispraviti svoju pogrešku i spriječiti da lopta ode u mrežu.

Najbolju priliku na utakmici u 62. minuti imao je Šibenik: Kvesić je gurnuo u 100%-nu priliku Denija Jurića, ali njegov udarac brani Ivušić. Našao se napadač Šibenika sam pred domaćim vratarom, pucao je ravno u njega. U nastavku akcije, po nepisanom nogometnom pravilu, stiže kazna: Miloš je centrirao s desne strane, na prvoj stativi je Mierez koji glavom šalje loptu u bliži Rogićev kut za osječko vodstvo od 1:0. Bio je to jedini pokušaj najboljeg strijelca I. HNL prošle sezone u ovoj utakmici, na šibensku žalost, dovoljno da se nađu u rezultatskom zaostatku.

U 74. minuti brza kontra šibenskog sastava: Delić je lijepo primio loptu, odigrao na suprotnu stranu za Bačelić-Grgića, on gađa donji kut osječkog gola, ali nije bilo jačine u tom udarcu da bi se savladalo Ivušića. U jeku šibenskih napada opet je sijevnula domaća kontra: Mierez je namjestio sve za Gržana, njegov šut odlazi ravno u dobro postavljenog Rogića. Olako izgubljena lopta Šibenika na osječkoj polovici, nova brza kontra domaćih, Žaper je s lijeve strane ubacio u sredinu kaznenog prostora, za Bohara koji pogađa suprotan kut za potvrdu pobjede svoje momčadi.

Doslovno u posljednjim trenucima utakmice sudac je pokazao na bijelu točku, nakon kontakta Bilića i Ndockyta u 16 metara, nakon intervencija VAR-a. Siguran izvođač s bijele točke bio je Bohar za konačnih 3:0. Šibenik tako još jednom protiv Osijeka nije uspio doći do boda, a, kao i u prošloj sezoni, nisu uspjeli zabiti ni pogodak.

U drugom kolu Šibenik sljedećeg tjedna gostuje kod Gorice.

OSIJEK – ŠIBENIK 3:0 (0:0)