Pobjednički niz na Šubićevcu traje i dalje: Prince u završnici 'slomio' Dubravu TK - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 23.11.2019, 15:54h   •

Po izrazito teškom terenu

Milan Balaban/arhiva Pobjednički niz na Šubićevcu traje i dalje: Prince u završnici 'slomio' Dubravu TK
OBJAVA 23.11.2019, 15:54h

Jedan niz nogometaša Šibenika prekinut je u prošlom kolu u Zmijavcima, a onaj drugi, neporaženost na domaćem terenu traje i dalje. Dubrava se pokazala kao izrazita neugodna, i težak teren bio je protivnik jednima i drugima, a na kraju je u završnici Prince golom u 82. minuti donio vrlo važne bodove (1:0).

Neugodna Dubrava, koja je od svojih 14 bodova čak deset osvojila u gostima, i na Šubićevcu se pokazala kao nezgodan protivnik. Već u četvrtoj minuti ukazala im se stopostotna prilika i to zahvaljujući grešci šibenskog sastava: Čolić je izašao sam na Labrovića, ali njegov je udarac, na sreću domaćih, završio uz samu stativu. Šibenik nije bio na razini svojih ranijih igara, kumovao je tome zasigurno i teren (odnosno prelazak s umjetne trave gdje treniraju na pravu travu gdje se igralo). Zaprijetili su po prvi put u 11. minuti, bio je to udarac tek statistike radi (Bulat visoko preko gola).

Opasniji je nešto kasnije bio pokušaj Ćurića, ali dodirnuo je netko od gostiju i lopta je otišla u korner. U 19. minuti opet prijeti Dubrava TK, Alghoulov je udarac završio u Labrovićevu naručju. Šibenikov vratar Labrović spasio je svoju momčad u 25. minuti: pucao je Juranović i samo zahvaljujući odličnoj intervenciji vratara Šibenik je sačuvao svoju mrežu.

Jedina prava prijetnja narančastih do kraja prvih 45 minuta bila je u 35. minuti: Rak je prošao po desnom boku, tražio je suigrače na drugoj strani, lopta je dodirnula nekoga, ali nije stigla do niti jednog igrača u narančastom. Gosti su u prvom dijelu ostavili bolji dojam, s nulom je Šibenik itekako mogao biti zadovoljan.

U 51. Minuti prva prilika u nastavku: Pajić je ubacio s desnog boka, Kukec pokušao glavom, otišlo je preko gola. Pokušao je Bulat iz slobodnog udarca, rezultat se ne mijenja. Antunović je zamijenio Juričića i odmah je odlično pucao, iz prve, malo je nedostajalo da završi na željenom mjestu. Jedina prijetnja gostiju u drugom dijelu bila je u 75. minuti: Čolić se opet našao u obećavajućoj situaciji, ali ni ovog puta nije bilo preciznosti u njegovu šutu.

U 77. minuti zatresla se mreža gostiju, ali gol je poništen: Španja je pucao, loptu je dodirnuo Vukorepa i poslao je u mrežu, suci su označili zaleđe i poništili gol. Ali šest minuta kasnije spasa gostima više nije bilo: Pandža je izborio jednu loptu, došla je do Raka koji centrira s desnog boka, Antunović propušta loptu, Prince je glavom pospremio u mrežu. Prvi je to gol Ganca u šibenskim redovima nakon 17. kolovoza i prvog kola sezone.

Do kraja utakmice šibenska pobjeda niti u jednom trenutku nije bila ugrožena. Uz ne baš dojmljivu partiju (za razliku od ranijih utakmica), narančasti su došli do pobjede. Važno je dobivati utakmice i kad se igra lošije, a upravo to napravili su Šibenčani. Sad su na deset bodova prednosti, a u sljedećem će kolu, već u petak, gostovati kod Dugopolja.

ŠIBENIK – DUBRAVA TK 1:0 (0:0)