Pioniri i kadeti HNK Šibenika bolji od Marsonije, na putu do I. HNL stoji još samo Rudeš

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   20.06.2021 u 21:37

Screenshot
U kvalifikacijama za Prvu HNL pioniri i kadeti HNK Šibenika prošli su prvu prepreku. U Karlovcu su bili bolji od Marsonije. A na putu povratka u elitni rang stoji im još samo Rudeš.

Nakon što su juniori Šibenika, također u Karlovcu, ostvarili plasman u prvoligaško društvo, isto pokušavaju ostvariti i njihovi mlađi kolege. Na travnjak stadiona Branko Čavlović Čavlek prvi su ove nedjelje istrčali kadeti.

Protiv Brođana Šibenčani su poveli golo Ante Jelića u petoj minuti utakmice. Ivan Bilić povisio je na 2:0 u 50. minuti. Viktor Damjanić u 85. minuti pogodio je za 3:0, a konačnih 3:1 postavio je Dravec u prvoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca.

Uslijedio je dvoboj pionira. Marsonia je povela golom Martića u 15. minuti, a Ivan Kalauz u 30. minuti donio je iz jedanaesterca gol vrijedan slavlja.

Sljedećeg tjedna pioniri i kadeti HNK Šibenika imaju još jednu prepreku na putu prema Prvoj HNL. Protivnik će im biti Rudeš koji je ukupnim rezultatom 14:0 bio bolji od Opatije u kvalifikacijama.