Čop, Vidović (2), Kvesić i Skorup

Pet golova Šibenika u mreži Zagore u generalki pred subotnji dolazak Rijeke

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   12.07.2022 u 21:46

Hrvoje Jelavić/PIXSELL
Posljednju provjeru pred subotnji početak sezone i dolazak Rijeke na Šubićevac, nogometaši Šibenika imali su ovog utorka na svom travnjaku. Ugostili su Zagoru iz Unešića, te su upisali pobjedu rezultatom 5:0. Golove su postigli Čop, Vidović (2), Kvesić i Skorup.

Utakmicu je Čanadi otvorio s Perićem, Mesom i Minom u zadnjoj liniji, Dolček i Marasović bili su na bokovima, Salomon, Čurić i Čanadi u sredini, a u špici Čop i Špeljak. Moguće da će upravo to i biti sastav koji će se suprotstaviti Rijeci.

Osim pogotka u 24. minuti malo smo toga vidjeli u ofenzivnom dijelu, pravih prilika u prvom poluvremenu nije bilo. A jedini pogodak domaćina u prvih 45 minuta pao je na način da je Dolček ubacio s lijeve strane, a Čop sigurno poentirao.

U nastavku domaći je trener na teren poslao kompletno novu momčad, s izuzetkom Perića koji je odigrao i 15 minuta nastavka.

A u toj dionici igre pala su čak četiri gola. Mrežu gostiju u nastavku je prvi načeo Vidović koji je pogodio iz odbijanca (nakon što je obranjen udarac Koprivnika) u 53. minuti. Sedam minuta kasnije precizan je Vidović i iz penala kojeg je izborio Koprivnik.

U strijelce se u 65. minuti upisao i Kvesić, a konačnih 5:0 na samom kraju utakmice lijepim golom postavio je Skorup.

Od standardnih igrača nisu igrali Delić i Kreković, dok se na Šubićevac vratio Moses Barnabas koji je i počeo pripreme, a onda zbog problema s vizom neko vrijeme nije bio s momčadi.

S ovom utakmicom zaključene su prijateljske utakmice. S nestrpljenjem se čeka subota i službeni debi novog Šibenika protiv momčadi s Rujevice u bitci za prve prvenstvene bodove.

ŠIBENIK: Rogić, Perić, Mesa, Mina, Marasović, Salomon, Ćurić, Čanadi, Dolček, Čop, Špeljak. II. poluvrijeme: Đaković, Rom, Matić, Perić (od 60. Bikić), Arai, Barnabas, Vidović, Skorup, Kvesić, Koprivnik, Torres.