Opet golijada i opet bez bodova: Banić i Maleš ušli u drugom dijelu i zabili ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 20.04.2018, 19:18h   •

Poraz nogometaša Šibenika

Opet golijada i opet bez bodova: Banić i Maleš ušli u drugom dijelu i zabili

Milan Balaban/arhiva Opet golijada i opet bez bodova: Banić i Maleš ušli u drugom dijelu i zabili
OBJAVA 20.04.2018, 19:18h

Nakon što su u prošlom gostovanju u Sesvetama prekinuli negativnu tradiciju i remizirali, vratili su se nogometaši Šibenika ponovno starim navikama. Zabili su dva gola, no, primili su tri i tako upisali novi gostujući poraz (3:2).

Kao i na proteklom gostovanju u Varaždinu bili su narančasti efikasni, poentirali su dva puta, no, ni ovoga puta nije im to donijelo niti boda. Perković je krenuo s I. Stanićem na desnom boku (Pecolaj je početkom tjedna bio virozan), odnosno Princeom, Kukecom, Okechukwuom i Brekalom u ofenzivnom dijelu.

Mogli su Šibenčani iskoristiti pogrešku domaćeg vratara, no, nije bilo preciznosti kod Princea. Na drugoj strani jest kod Maloče koji je u 21. minuti Sesvete doveo u vodstvo. Samo pet minuta kasnije domaći su nogometaši povisili svoje vodstvo nakon eurogola Tolića.

Odmah na startu drugog dijela Šibenikov strateg radi dvostruku zamjenu: u svlačionici ostaju Brekalo i Prince, ušli su Banić i Španja. I upravo je mladi Banić koji je igrao kao najistureniji, odigrao dupli pas s Bulatom i lijepo savladao vratara Filipovića (treći gol u sezoni).

Točno 12 minuta kasnije prekid je donio novu radost domaćinima: nakon kornera Jelić je loptu poslao iza Žitnjakovih leđa. Redale su se potom Šibenikove šanse, no, Bulat, Maleš, Banić nisu zabili. Sve do 89. minute kad je Maleš iskoristio asistenciju Kukeca i zabio za konačnih 3:2 (njegov peti gol).

U sljedećem kolu Šibenik će na Šubićevcu ugostiti Hrvatski dragovoljac.

SESVETE – ŠIBENIK 3:2 (2:0)
Sudac: Marko Cestarić – Sisak
Strijelci: Maloča 21', Tolić 25', Jelić 62' - Banić 50', Maleš 89'
SESVETE: Filipović, Jelić, Maloča, Mamut, Tolić, Kolega (od 46. Dago), Mikulić, Drmić, Ćosić, Markota (od 79. Jovičević), Petanjek (od 69. Brezina). Trener: Sergej Jakirović.
ŠIBENIK: Žitnjak, I. Stanić, Vukorepa, Šare, Musa, Roca, Bulat, Prince (od 46. Španja), Kukec, Okechukwu (od 66. Maleš), Brekalo (od 46. Banić). Trener: Borimir Perković.

KLJUČNE RIJEČI:   nogomet / HNK Šibenik / Stipan Banić / Josip Maleš /