Ništa od polufinala Kupa za nogometaše Šibenika: Prvoligaš Lokomotiva previsoka preprekaŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 03.12.2019, 19:27h   •

Narančasti nisu iskoristili jedanaesterac

Paola Sablić Ništa od polufinala Kupa za nogometaše Šibenika: Prvoligaš Lokomotiva previsoka prepreka
OBJAVA 03.12.2019, 19:27h

Prvoligaš Lokomotiva, na čelu s trenerom Goranom Tomićem, bila je previsoka prepreka za šibenski sastav u četvrtfinalu Kupa. Od starta su gosti jasno pokazali po što su došli: nakon vodstva od 1:0 Šibenik nije iskoristio jedanaestarac, Lokomotiva drugi dio otvara golom, te u završnici postiže još dva gola za konačnih 0:4. Pogreške koje su narančasti napravili u ovoj utakmici Lokomotiva je itekako znala kazniti.

Domaći je  strateg za ovu utakmicu napravio par zamjena, u odnosu na prošlo prvenstveno kolo u Dugopolju. Na vratima je bio Rogić, koji je branio i u dvije dosadašnje Kup utakmice, a u prvom se sastavu poslije duže vremena, na desnom boku, našao Blaić. Lokomotivu je s klupe vodio Šibenčanin Goran Tomić, koji je po prvi put u karijeri u službenoj utakmici igrao, odnosno vodio momčad protiv svog matičnog kluba.

Dugo se čekalo na prvu pravu prijetnju na utakmici. Stigla je ona iz šibenskog kuta: Kukec je podvalio sjajnu loptu za Antunovića, a njegov šut iskosa slijeve strane završio je u Grbićevu naručju. Prijeti Kukec, vratar gostiju nije morao reagirati. Prva ozbiljnija prijetnja gostiju stiže u 23. minuti: poslije kornera pucao je Tuci, Rogić je to zaustavio. Ali u 27. minuti gosti su poveli: Kastrati je ubacio s desnog boka, Tuci je u sredini prebacio glavom, za samog Uzunija koji nema problema u slanju lopte u šibensku mrežu.

Odmah potom greška iskusnog Pandže, Kastrati je izašao sam pred Rogića, ali, na šibensku sreću, pucao je pored gola. U 31. minuti sjajna prilika za narančaste: Bulat je pao u 16 metara nakon duela s Markovićem, sudac Matoc pokazao je na bijelu točku, ali inače sigurni Kukec ovog puta nije bio precizan. Promašio je okvir gola i najbolja moguća prilika za izjednačenje otišla je u nepovrat. Do kraja prvog dijela Rogić je zaustavio Uzunijev šut, a na drugoj strani pokušali su Šibenčani u nekoliko akcija do kraja poluvremena, ali mrežu gostiju nisu uspjeli zatresti.

Nije nastavak dobro počeo po šibenski sastav: Tolićev šut Rogić je zaustavio, ali odmah potom pomoći nije bilo: nakon pogođene stative, lopta je stigla do Karačića koji je šalje u šibensku mrežu za vodstvo svoje momčadi od 2:0. Desetak minuta čekalo se na prijetnju na drugoj strani: u duelu u kaznenom prostoru bili su Blaić i Uzuni, ne oglašava se Matoc. Šibenska klupa je na nogama, no, ovog puta kaznenog udarca nema.

Dva puta Kukec i jednom Antunović pokušavaju promijeniti stanje na semaforu, neuspješno. U 67. minuti ubacio je Blaić s desnog boka, Antunović s prve stative pokušava zaprijetili iz teške pozicije, loptu hvata vratar Grbić. Juričić je, koju minutu nakon što je ušao u igru, imao solo akciju: povukao je s centra kontru, a kad je došao u gostujući kazneni prostor pucao je, malo pored stative.

U završnici utakmice narančasti su, nažalost, i dalje nastavili darivati goste, a kvalitetna ekipa poput Lokomotive to je znala kazniti: Cokaj i Halilović udvostručili su prednost svoje momčadi i potvrdili plasman u polufinale Kupa.

Šibenik se okreće završnici prvenstva, posljednjem kolu koje ih u nedjelju čeka na Poljudu protiv Hajduka 2.

ŠIBENIK – LOKOMOTIVA 0:4 (0:1)