Kriza na gostovanjima se nastavlja

Nema gola, nema ni pobjede: Šibenik remizirao kod posljednje plasirane Croatije

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   08.10.2023 u 17:05

HNK Šibenik
Drugo gostovanje za redom nogometaši Šibenika nisu uspjeli postići pogodak. Ali, za razliku od Sesveta gdje su primili jedan i doživjeli poraz, u Zmijavcima su sačuvali svoju mrežu. Bili su opasniji po gol posljednje plasirane momčadi Prve NL, no, do gola i pobjede nisu uspjeli doći. Susret je završio u Zmijavcima s početnih 0:0.

Na igralište Športsko-rekreacijskog centra Marijan Šuto Mrma nogometaši Šibenika istrčali su u tradicionalnim narančasto-crnim dresovima. A trener Mario Carević napravio je tri promjene u odnosu na prošlo kolo: Majić se vratio u početni sastav, kartoniranog Pozu zamijenio je Marijanović, a u vrhu napada zaigrao je Laća. Božić je ostao na klupi, kao i novopridošli B. Brajković.

Na prvu prijetnju čekalo se do osme minute: pucao je Roca iz daljine, domaći vratar uspio je zaustaviti taj udarac i poslati ga u korner. DoTočno osam minuta kasnije domaćin pokušava iz slobodnog udarca, Đaković nema potrebe ni intervenirati. Identično je na drugoj strani, poslije kornera s ruba 16 metara opalio je Majić, vratar Vukman nije imao posla.

28. minuta donosi novu opasnost u kaznenom prostoru Croatije: Kolega je ubacio s desne strane, ispred Torresa očistio je jedan od stopera. Nedugo potom šibenski je Kolumbijac pao u kaznenom prostoru Zmijavčana, sudac Balen odmah mu je pokazao žuti karton zbog simuliranja. Baš ništa vrijedno spomena nije se događalo sve do treće minute sudačke nadoknade: domaćin je imao aut poslije kojega su pucali prema golu, obrana Šibenika je budna, uspijeva blokirati taj udarac.

Vrlo siromašno bilo je prvo poluvrijeme. Posljednje plasirana Croatia nije ozbiljnije ugrozila šibenski gol, ali na drugoj strani Šibenčane smo naučili gledati daleko opasnije po suparnički gol.

U nastavak je momčad iz Krešimirova grada ušla s jednom promjenom. U vrhu napada zaigrao je Božić umjesto Laće. Treća minuta nastavka i novi korner za Šibenik: izvođač je ponovno Marijanović, Gačić nogom puca, malo pored gola. Duga lopta Cvijanovića za svježeg Božića, primio ju je dobro, no, nije uspio dobro i zapucati prema golu i na teže muke staviti Vukmana.

U 55. minuti zakuhala se situacija na travnjaku. Igrač domaćina iskosa je bio sam pred Đakovićem koji je istrčavanjem zaustavio taj pokušaj, čini se da su domaćini tražili i kazneni udarac. Sudac je situaciju smirio kartonima, Cvijanoviću na jednoj, odnosno Todoriću na drugoj strani. Pokušali su domaćini izravno iz kornera, u nastavku akcije, Đaković je bio spreman na taj pokušaj. U ne baš dojmljivoj i prilikama sadržajnoj utakmici (u kojoj je sudac Melnjak imao dosta krivih procjena i nedosuđenih prekršaja) izdvajamo 70. minutu: Marijanović je izveo korner, točno na glavu Perića, ali nema preciznosti u šutu šibenskog stopera.

Domaćin pokušava uglavnom iz prekida, Šibenik pokušava kroz igru, ali nema završnog pasa. U 73. minuti gurnuo je Carević u igru debitanta B. Brajkovića i Ivankovića. Upravo je B. Brajković odapeo iz velike udaljenosti, uz manje teškoće Vukman je uspio uhvatiti tu loptu. U dva navrata prema golu je pucao i Majić, okvir gola nije pogodio. Pretposljednji Carevićev adut, za samu završnicu bio je Stipe Bačelić-Grgić, lani igrač upravo Croatije.

85. minuta i 100-na prilika za Božića: sam je pred vratarom, no, mrežu ne uspijeva zatresti. Sve je dobro napravio, pripremio sebi udarac i ovog puta zakazala je završnica. Zadnji potez trener Šibenika vuče u 87. minuti, uvodi Roka Brajkovića. Sudačka nadoknada: duga lopta Bačelić-Grgića za mlađeg Brajkovića, vratar je istrčavanjem spriječio udarac. Domaćin je još jednom tražio kazneni udarac u sudačkoj nadoknadi, sudac Melnjak i ovog je puta nijem.

Susret završava s početnih 0:0. Novi bod Šibenik vraća na čelnu poziciju, sad ima 17 bodova koliko i Vukovar 91. i Zrinski. Ali ako želi povratak u viši rang Šibenik će morati početi pobjeđivati na gostovanjima.

U sljedećem kolu na Šubićevac stiže Dubrava Tim Kabel.

CROATIA ZMIJAVCI – ŠIBENIK 0:0
 Sudac: Antonio Melnjak – Rijeka
Pomoćnici: Marko Balen – Rijeka