Šibenčani propustili svoje prilike

Nastavlja se niz bez pobjede za HNK Šibenik: Rijeka nosi bodove sa Šubićevca

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   07.11.2021 u 19:27

Facebook/HNK Šibenik
Niti u četvrtom uzastopnom susretu nogometaši Šibenika nisu uspjeli doći do pobjede. Rijeka je na Šubićevca slavila s 1:0 i to pogotkom doslovno u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Domaćini ni ovoga puta nisu uspjeli realizirati svoje prilike, a imali su ih i to popriličan broj.

Iznenadio je Rosas s početnim sastavom za dvoboj s Rijekom. Do sada prvi napadač Delić preselio je na klupu, od prve minute po prvi je put zaigrao Cvetković. Poslije dužeg vremena u početnom sastavu su i Kvesić i Bilić, a lista onih koji propuštaju ovaj dvoboj je poduža: Bačelić-Grgić, Sahiti, Mesa, Mina, Močinić. A. Jakoliš zaigrao je na desnom krilu, a na desnom boku bio je Batarelo.

Već na otvaranju greška u zadnjem redu gostiju: vrata Zlomislić je loše izbio loptu, pokupio ju je Marin, dodao M. Jakolišu koji u odličnoj prilici nije uspio dobro zahvatiti loptu da bi ozbiljnije ugrozio gol momčadi s Rujevice. Samo nekoliko minuta kasnije opet fantastična prilika za Šibenik: akciju je poveo Marin, dodao desno za A. Jakoliša koji ne puca, nego odlučuje tražiti brata Marina u sredini. Ni ovog puta nije uspio na željeni način zahvatiti loptu najubojitiji igrač Šibenika.

U osmoj minuti gosti prvi put prijete. Prvi udarac u okvir gola uputio je prošlosezonski igrač Šibenika Prince, Rogić je to lako pokupio. U istoj minuti zatresli su gosti mrežu, ali kratko je trajala njihova radost. Prince je ubacio s desnog boka, Drmić se naklonio i poentirao glavom, no, nakon pregleda VAR-a pogodak je poništen zbog zaleđa.

Ni treća nije bila sreća za Marina Jakoliša. Pokušao je ovog puta iz daljine, čuvar mreže gostiju to je lako ukrotio. Dugo se čekalo na novu prijetnju, sve do 28. minute: pucao je tada Čerin nakon greške u šibenskim redovima, Rogić je to iščupao iz svog donjeg lijevog kuta. Nešto kasnije javlja se i Šibenik: 'pliva' obrana gostiju još jednom, ovog puta A. Jakoliš nije uspio opaliti, u nastavku akcije s ruba 16 metara odapeo je kapetan Ćurić, zahvatila je lopta nekoga i otišla u korner.

Sjajni Rogić i u 39. minuti spasio je Šibenik: Vučkić je ubacio s lijevog boka, Drmić je ispred braniča Šibenika, u boljoj poziciji, puca u bliži kut, ne da Rogić da gosti povedu. I nešto kasnije Rogić je, nakon bloka Perića, zaustavio i udarac Vučkića. I onda doslovno u posljednjim trenucima sudačke nadoknade prvog dijela Rijeka je povela: Vučković je ubacio s lijeve strane, u kaznenom prostoru, na 15 metara je kapetan gostiju Smolčić koji glavom šalje loptu u mrežu nemoćnog Rogića. Prvo poluvrijeme nije moglo završiti na gori način za domaću momčad.

Šibenik je u nastavak krenuo bez promjena u momčadi. Drugi dio pokušajem je otvorila Rijeka, preko svog najboljeg strijelca Drmića, otišlo je pored gola. Tek što je ušao u igru Delić se našao oči u oči s vratarom gostiju: Marin mu je podvalio sjajnu loptu, napadač narančasto-crnih sam je pred Zlomislićem koji istrčava i spašava svoju momčad od izjednačenja. Odlično na drugoj strani reagira i Rogić, zaustavio je udarac Vučkića iskosa s lijeve strane.

Opasni su Riječani iz prekida: poslije kornera Krešić je pucao glavom, na šibensku sreću preko gola. Pokušava Šibenik doći do prilike, kruže oko kaznenog prostora gostiju, no, osim šanse Delića prave prilike nema. Riječani, pak, svoju priliku čekaju iz kontre. Minute prolaze, a pravu šansu Rosasova momčad nije uspjela stvoriti. Uveo je Rosas i mlado Viktora Damjanića kojemu je to bio debi u šibenskom dresu (nedavno je napunio 16 godina).

Prodor M. Jakoliša po lijevom boku, ubačaj u sredinu, Prince to izbacuje u korner. Pokušavali su domaćini i do kraja utakmice, ali mrežu nisu uspjeli zatresti, pa su bodovi otputovali put Kvarnera.

ŠIBENIK – RIJEKA 0:1 (0:1)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 577.
Sudac: Ante Čuljak – Zagreb
Pomoćnici: Luka Pušić – Zagreb