Mogli su zabiti i deset golova

Najbolji kad je najpotrebnije: Šibenik u sjajnom susretu dominantan na teškom gostovanju kod Dugopolja

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   28.04.2024 u 17:06

HNK Šibenik/Instagram
U susretu 28. kola SuperSport Prve NL (drugi rang), Šibenik je u Dugopolju na gostovanju kod istoimenog protivnika slavio s visokih 0:4 (0:1), pogocima Dujmovića u 3., Cvijanovića u 65., Delića u 78. i Laće u 89. minuti. Bila je to neočekivano dobra prezentacija drugoligaškog nogometa: odličan teren i stadion, sjajna navijačka atmosfera i aktivan i atraktivan nogomet. Šibenik i dalje obara sve svoje rekorde: ovo je bila 9. pobjeda zaredom, a već 14. put ove sezone zabili su 3 ili više pogodaka na susretu. U sljedećem kolu Šibenik u subotu dočekuje Jarun.

Po solidnim uvjetima za igru, Šibenik je, bez Punčeca pod temperaturom i uz potporu svojih navijača, krenuo ambiciozno od početka utakmice te već u 3. minuti poveo. Majić je s desne strane iz slobodnog udarca odličnom oštrom loptom pronašao na suprotnoj strani Dujmovića, koji se, vjerojatno iz ofsajda kojeg suci nisu vidjeli, bacio i pogodio izbliza glavom za 0:1.

U 5. minuti Luburić nakon kornera iz blizine ima priliku; bila je to prva velika intervencija šibenskog vratara Đakovića.

Šibenik je nastavio igrati napadački: u 10. Majić s lijevog ruba šesnaesterca „vanjskom nogom“ pogađa prečku. U 11. Toševski smiruje podvaljenu mu loptu, dodaje prema lijevo usamljenom Torresu, koji u velikoj prilici puca pored desne stative. Majić se zamalo u 13. upisao u strijelce, kada je pogodio vrata sa 25 metara, no Toševski je netom prije tog trenutka napravio faul.

Dugopolje je također bilo raspoloženo za napadačku igru. U 18. minuti Rodić je probio lijevu stranu, našao Šaranića u šesnaestercu, koji je prisilio Đakovića na novu vrhunsku obranu i to lijevom nogom, a nakon izvedenog kornera koji je uslijedio bilo je još izazova za šibensku obranu. I u 21. minuti zaplivala je desna strana šibenske obrane.

Ne prestaju šibenski napadi, u 24. Cvijanović s lijeve strane pronalazi Toševskog koji kasni na loptu, a u 25. Marijanović tuče pored desne stative. Nakon toga, usprkos dobroj igri, nije bilo velike prilike sve do 39., kada Cvijanović dobro prolazi čuvara po lijevom krilu, mirnom prizemnom loptom pronalazi Majića u šesnaestercu, koji pravilno puca, ali ipak šalje loptu pored desne stative.

Iznimno sadržajno prvo poluvrijeme dovršeno je domaćom prilikom, Šaranić je nakon slobodnog udarca s desne strane pogodio glavom desnu stativu.

Na prvu priliku u drugom poluvremenu čekalo se do 50., kada je obranjen udarac Toševskog sa 12 metara. Mirniju igru u nastavku prekinuo je u 65. Cvijanović, kada je pospremio jednu odbijenu loptu sa 16 metara u gol za 0:2.

Lakše se tada disalo u šibenskim redovima, makar su i dotad igrali bez nervoze. Nastavili su narančasti redati prilike, u 69. Božić pa Torres imaju novu šansu iz blizine za pogodak. U 73. Torres je dobio žuti karton zbog simulacije prekršaja u kaznenom prostoru Dugopolja. U 77. danas vrlo raspoloženi Cvijanović opet probija lijevo krilo, a Majić kasni pospremiti loptu u mrežu sa 5 metara.

Ivan Delić, odmah nakon što je ušao u igru, radi ono što najbolje zna, a to je privesti utakmicu mirnom kraju: u 78. s desne strane pogađa nakon svog karakterističnog bijega za 0:3.

U 81. i Brajković ima priliku. U 89. Laća se također upisuje u strijelce nakon ulaska u igru: Delić je opet pobjegao po desnoj strani i odlično osjetio u kojem trenutku dodati Laći povratnu loptu petom, a ovaj posprema bez problema iz blizine loptu u mrežu za konačnih 0:4.

ŠC hrvatskih vitezova, gledatelja 500, sudac Patrik Pavlešić (Duga Resa)
DUGOPOLJE: Bartulić, Luburić (od 84. Vladušić), Šaranić, Bradarić, Rodić (od 84. Buličić), Bagarić (od 88. Šarić), Tokić (od 78. Smodlaka), Katić, Bašić, Burčul (od 78. Vidović), Peričić, trener Mirko Labrović
ŠIBENIK: Đaković, Gačić, Dujmović, Majić, Toševski (od 60. Božić), Pozo (od 84. Laća), Kolega (od 76. Brajković), Torres (od 76. Delić), Cvijanović (od 84. Pavičić), Marijanović, Perić, trener Mario Carević