Nema gola i dalje

Mreže mirovale u Velikoj Gorici po ogromnoj vrućini: Prvi bod HNK Šibenika u novoj sezoni

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   23.07.2022 u 21:15

Matija Habljak/Pixsell
Nogometaši Šibenika osvojili su prvi bod u novoj sezoni. Po ogromnoj vrućini odigrali su 0:0 protiv Gorice u Velikoj Gorici.

Kako je i najavio, trener Čanadi susret je počeo s jednom promjenom u odnosu na premijernu utakmicu protiv Rijeke. U zadnjem je redu zaigrao debitant Mislav Matić (kao posljednji igrač obrane, Mesa je igrao lijevo, Perić desno), na bokovima su bili Arai (desno) i Mina (lijevo), stoga je iz udarne momčadi 'ispao' Rom.

Po iznimno velikoj vrućini (susret je počeo na 36 stupnjeva) jako dugo čekalo se na veću opasnost. Dogodila se pred golom domaćina: Čop je bio u glavnoj ulozi, pucao je i on, a u nastavku akcije i Ćurić, oba puta blokirala je obrana Gorice. Četiri minute kasnije opet je opasno pred Banićevim golom: Mina je jako lijepo prošao lijevom stranom, ostavio loptu za Čanadija koji puca ljevicom, odlazi lopta pored gola.

Ponovno su Šibenčani opasniji: Arai je presjekao jednu akciju domaćina, dodao Čanadiju koji provlači loptu kroz noge Krizmaniću, ali Banić hrabro istrčava, smanjuje kut ofenzivcu Šibenika i dobra prilika propada. Upravo u toj situaciju, u duelu s domaćim vratarom stradao je Šibenikov veznjak, susret nije mogao nastaviti, pa je pred odlazak na odmor u igru ušao Kreković.

Neposredno prije te izmjene pokušali su Toplakovi igrači zaprijetiti Rogiću: pucao je nekadašnji igrač Šibenika Deni Jurić, snažno, ali i neprecizno. U sudačkoj nadoknadi pokušao je Kreković, visoko preko gola. Praznih mreža otišlo se tako na predah u svlačionicu.

U nastavak je Čanadi ušao s još jednom izmjenom: umjesto Skorupa ušao je Vidović koji je ostavio puno bolji dojam. A prvi su zaprijetili domaćini: pucao je Fruk, ravno u Rogićevo naručje. Jako dugo vremena ponovno se na travnjaku nije događalo apsolutno ništa vrijedno spomena. U 63. minuti strateg Šibenika napravio je još jednu promjenu: umjesto Čopa na travnjak je poslao Dolčeka. Četiri minute kasnije Kreković je jurnuo sam prema domaćem golu nakon dobre asistencije. Krenuo je zaobići domaćeg vratara koji je ipak uspio dodirnuti loptu i omesti igrača Šibenika. A suci su označili i zaleđe u toj situaciji.

Nešto kasnije pokušao je i Vidović, uz blok jednog braniča svoje momčadi Banić je uspio lako zaustaviti taj udarac. 79. minuta donijela je fantastičnu priliku za goste: Arai je odigrao za Dolčeka, on vraća loptu Japancu koji iskosa s desne strane pogađa okvir gola, a onda se lopta odbija u polje. Sreća je tu okrenula leđa Šibenčanima, ali je na njihovoj strani bila gotovo odmah u idućem napadu: iz velike je udaljenosti opalio bek domaćina Vojtko, zatresao se okvir Rogićeva gola.

Otvorila se utakmica u potpunosti nakon ta dva okvira gola: zaprijetio je na drugoj strani i Dolček, dirala je lopta jednog braniča Gorice i otišla malo pored gola, u korner. U 83. minuti pao je pogodak konačno, ali, nažalost u šibenskoj mreži: Wague je dao loptu u prostor za neshvatljivo samog Kalika koji je zaobišao Rogića i poslao loptu u mrežu. Dugo se provjeravala ta situacija, je li igrač domaćina Kalik bio u zaleđu prilikom primanja lopte. Presudila je na kraju glasila: zaleđe, ništa od pogotka Gorice!

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade opasno je u kaznenom prostoru gostiju: pucao je ovog puta Fruk, srećom nije bio precizan. Lijevi bek domaćina Vojtko snažno je pucao, pokušao iznenaditi Rogića, ali sigurni čuvar mreže Šibenika nije se dao iznenaditi, obranio je taj udarac. Debelo u sudačkoj nadoknadi i jedan ogroman propust glavnog suca Čuline: Dolček je sa svoje polovice krenuo prema domaćem golu, žestoko ga je zaustavio domaći igrač Skrbin, a sudac je pustio da se igra dalje. Nije svirao niti prekršaj, 'poludjela' je šibenska klupa, bilo je to u najmanju ruku za žuti karton, možda i nešto više. I pitanje je kako bi se dalje razvijala ta šibenska akcija.

Susret je tako, po iznimnoj vrućini koja je bila ogroman protivnik i jednima i drugima, završio bez golova. Prvu pobjedu Šibenik će tražiti u petak na Šubićevcu protiv Lokomotive.

GORICA – ŠIBENIK 0:0
Velika Gorica, gradski stadion Velika Gorica.
Sudac: Ante Čulina – Zagreb
Pomoćnici: Kristijan Novosel – Gat