Marko Bulat donio prvu pobjedu u prijateljskim utakmicama ovog ljeta - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 04.08.2018, 22:26h   •

Protiv drugoligaša Dugopolja

Marko Bulat donio prvu pobjedu u prijateljskim utakmicama ovog ljeta

ŠibenikIN Marko Bulat donio prvu pobjedu u prijateljskim utakmicama ovog ljeta
OBJAVA 04.08.2018, 22:26h

Nogometaši Šibenika ostvarili su prvu pobjedu u ovoljetnim pripremama. Na Šubićevcu su ove subote s 1:0 pobijedili Dugopolje, a strijelac jedinog gola bio je Marko Bulat.

Nakon tri remija i jednog poraza, dočekali su nogometaši Šibenika prvu pobjedu i to protiv papirnato najkvalitetnijeg protivnika do sada. Perković je u susret ušao bez trojice igrača koji su ozlijeđeni, a to su Roca, Šare i Banić.

Prvih pola sata proteklo je bez pravih prilika, a nešto bolji dojam, po igri u polju, ostavili su gosti. No, kako je vrijeme odmicalo narančasti su postali sve konkretniji i opasniji. Prvu konkretniju akciju odigrali su u 32. minuti: Celić i Prince pripremili su šansu Malešu, ali brži od iskusnijeg Šibenikova ofenzivca bio je stoper gostiju.

Blokiran je pokušaj i Bulata nešto kasnije, da bi i nastavku akcije Celić pucao preko gola. U 45. minuti Maleš je odigrao za Bulata koji puca, ali Dugopoljci, u čijim redovima igraju Šibenčanin Ante Živković i nekadašnji član Šibenika Gerald Diyoke, ponovno dobro blokiraju. I prije odlaska na odmor još jedna dobra akcija domaćih: Prince je u sredini tražio Okiechukwua, no, gosti su pravovremeno reagirali i otklonili opasnost.

U nastavku prvi prijete gosti: udarac s lijeve strane kaznenog prostora Labrović je odbio u korner. Na drugoj strani dvije prijetnje Celića: prvo je iz slobodnog udarca pogodio živi zid, potom je odbijanac primio iz prve i odlično opalio, ali vratar gostiju bio je na pravom mjestu. Pokušavaju potom Živković na jednoj, odnosno Maleš na drugoj strani, bez većih problema za vratare.

A onda je u 82. minuti pao i jedini pogodak na utakmici: Bulat je uzeo jednu loptu izvan kaznenog prostora gostiju, kratko je vukao, a onda i pogodio za, pokazat će se kasnije, pobjedu. Lijep pogodak mladog Šibenikova veznjaka koji je, i bez tog pogotka, po prikazanom u tri domaće pripremne utakmice ovog ljeta, pokazao najviše, bio ponajbolji igrač.

Perković je u nastavku utakmice uvodio i igrače s klupe, pa su Šibenčani kraj utakmice dočekali gotovo sa svim domaćim igračima: jedina dvojica koja nisu bila u Šibenikovoj omladinskoj školi bili su Labrović i Musa. A kad je početni sastav u pitanju šestorica startera bili su domaći momci.

Sljedeću utakmicu Šibenik igra u srijedu u Solinu.

ŠIBENIK – DUGOPOLJE 1:0 (0:0)