Protiv Bugara

Kreković i Skorup za prvu pobjedu nogometaša Šibenika, slijedi povratak kući

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   02.07.2022 u 18:58

Facebook HNK Šibenik
U trećoj pripremnoj utakmici, posljednjoj na slovenskim pripremama, nogometaši Šibenika stigli su do prve pobjede. S okruglih 3:0 pobijedili su bugarsku Maritsu Plovdiv, a odmah nakon utakmice vraćaju se u Šibenik nakon 14-dnevnih priprema u susjednoj državi.

Završene su pripreme Čanadijeve momčadi u Kranjskoj Gori, odnosno Bledu. Nakon poraza 2:1 od TSC Bačke Topole i remija 0:0 s ljubljanskom Olimpijom, u posljednjoj provjeri Šibenčani su upisali uvjerljivu pobjedu.

Mrežu Bugara načeo je Dino Skorup u 14. minuti utakmice. Koprivnik je izveo korner s desne strane, na rubu kaznenog prostora Skorup je zahvatio loptu i poslao je iza leđa suparničkog vratara.

Do kraja prvog dijela Bugari su još dva puta morali vaditi loptu iz mreže. Oba puta strijelac je bio Kreković, u 32. i 41. minuti. S tri gola Kreković je trenutno najbolji strijelac šibenske momčadi u pripremnom razdoblju.

Od ranije najavljenog sastava u početnoj postavi nije bio Delić, upao je mladi Bikić.

Igrači i stručni stožer Šibenika nakon ove utakmice vraćaju se kući, a od sljedećeg tjedna na Šubićevcu nastavljaju pripreme za novu prvoligašku sezonu.

ŠIBENIK: Rogić, Bikić, Kvesić, Matić, Perić, Dolček, Skorup, Rak, Rom, Koprivnik, Kreković. Još su igrali: Đaković, Mina, Mesa, Šimunović, Arai, Salomon, Ćurić, Marasović, Špeljak, Čanadi, Čop. Trener: Damir Čanadi.