Sve bliže opstanku

Juniori Šibenika uzeli veliki bod protiv Hajduka, Morrison dominantan u obrani

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   22.05.2024 u 12:58

Nakon što su u gostima pogotkom Bljaića u 85. minuti svladali sa 0:1 Dugopolje, direktnog konkurenta u borbi za opstanak, juniori HNK Šibenik odigrali su na Šubićevcu muških 0:0 protiv Hajduka te su sve bliže da će i sljedeće sezone igrati u prvom juniorskom rangu.

Kažemo muških 0:0, jer su šibenski juniori dali sve od sebe protiv ekipe koja je drugoplasirana na tablici, osvojila Kup i dobila ih dvaput ove sezone uvjerljivo.

Po sunčanom vremenu, u prvom poluvremenu vidjeli smo po jednu priliku na obje strane; šibenski udarac glavom pokraj gola nakon kornera i splitski pokušaj iz blizine koji je završio na prečki. Šibenik je čak imao blagi pritisak, no bez ideje kako završiti napad, a Hajduk je podigao igru tek pred kraj poluvremena.

U drugom poluvremenu, još mirnijem, zabilježili smo jednu dobru intervenciju šibenskog vratara Miševića, a na drugoj strani par prilika Kulušića, najprije iz gužve, potom i nakon što je Morrison s loptom prešao pola terena i namjestio mu priliku.

Agyemang Morrison bio je, inače, odličan u šibenskoj obrani te se dobro fizički nosio sa Splićanima.

Pred kraj su Šibenčani dolazili sve bliže protivničkom golu i stvorili još lijepih prilika, od kojih je najbolja bila Morićeva, kada je tukao pored gola.

Sudac Matej Čulina nije imao težak posao.

ŠIBENIK: Mišević, Mihaljević (od 66. Nakić-Alfirević), Morrison, Sopić, Baturina, Morić, Sekulić, Mučić, Šalić (od 66. Bljaić), Šalov, Kulušić (od 86. Grgas Grando), trener Ivica Vastić
HAJDUK: Pavela, Krstanović, Shahini, Ćalušić, Lončar, Hodak, Carev (od 70. Žeravica), Begonja (od 78. Gašpar), Perajica, Bačić (od 70. Reić), Bobanović, trener Zlatko Jerković

Do kraja Šibenik igra u petak kod Rudeša te 1. lipnja kući protiv Istre 1961. Njihovi konkurenti iz Dugopolja igraju doma protiv zagrebačkih klubova Lokomotive i Kustošije te u gostima kod Slaven Belupa.