Po teškom vremenu

Juniori Šibenika izgubili i od Sesveta: Kasno krenuli s dobrom igrom

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   17.09.2022 u 20:39

U utakmici 6. kola juniorske HNL nogometaši Šibenika izgubili su na domaćem terenu od Sesveta rezultatom 2:3 (0:2). Napadač gostiju Daniel Klarić zabio je 3 pogotka (36., 41., 60.), a za domaćine su pri kraju smanjili Baturina u 80. iz jedanaesterca i Jelić u 89.

Susret je počeo sa zakašnjenjem od pola sata, jer su Sesvećani kasnili. Kiša te prije svega jaki vjetar omeli su igrače obiju momčadi na samom početku pa prvih 30 minuta nismo vidjeli doslovno nijednu šansu ni išta značajno.

Prvi gol došao je u 36. minuti nakon velike greške obrane Šibenika, nakon oduzimanja lopte istu je dobio Klarić koji iz blizine trese praznu mrežu za 0:1. U 41. domaći vratar Mišević iz donjeg desnog kuta vadi tešku loptu nakon dobro izvedenog slobodnog udarca, no u istoj minuti gosti ipak udvostručavaju prednost: vrlo dobrim nabačajem sa desne strane pronađen je Klarić koji sigurno glavom postiže svoj drugi pogodak.

U nastavak Šibenčani ulaze sa tri zamjene, no onda i Škorlić mora iz igre nakon samo 5 minuta zbog ozljede. Vrlo brzo Pavlović ima šansu sam ispred golmana, ali je neuspješan. U 60. nova teška pogreška domaće obrane, prekratko vraćena lopta vrataru biva opet oduzeta i na kraju je sa desnog krila opet uposlen Klarić, koji, baš kao i kod prvog gola, zabija u nebranjenu mrežu. Na drugoj strani odmah je pokušao smanjiti Šikić nezgodnim udarcem, vratar Prša brani.

Sa pojavom Sunca pojavila se i napadačka igra Šibenika, bilježimo prilike Pavlovića u 73. i Jelića u 75. Bolji vremenski uvjeti i ulazak Jelića donijeli su živost u napadu, koja je konačno iskorištena u 80. minuti: Jelić je srušen u šesnaestercu, a kazneni udarac iskoristio je Baturina, prizemnim šutom u golmanovu desnu stranu. U 86. Pudić za Sesvete pogađa prečku, da bi u 89. Jelić nakon ubačaja sa desne strane postavio konačnih 2:3. Do kraja se pokušalo i izjednačiti, no netočna dodavanja onemogućila su povratak domaćih.

Sve u svemu, neobična utakmica u kojoj je vrijeme dosta utjecalo na igru i u kojoj je nakon 30 minuta ničega teško bilo pretpostaviti da ćemo na kraju vidjeti 5 golova, a moglo ih je biti i još. Šibenik po igri nije bio lošiji, čak ni kad je gubio 0:3, no bolje snalaženje Sesvećana u lošim uvjetima, 2 ozbiljne obrambene greške narančastih i nepreciznost na drugoj strani/raspoloženi gostujući vratar na kraju su donijele slavlje gostima. U dvije domaće utakmice Šibenik je tako upisao 0 bodova, 8 primljenih golova, s tim da su Sesvete, za razliku od Dinama prošlog tjedna, ipak ekipa (barem trenutno) pri dnu tablice.

ŠIBENIK: Mišević, Silov, Crljen, Damjanić, Baturina, Barišić, Škugor, Barnabas, Sekulić, Bikić, D. Goreta (još su igrali Pavlović, Žamić, Šikić, Jurić, Škorlić, Jelić), trener Klaudio Vuković
SESVETE: Prša, Besek, Vidović, Houdek, Zadrić, Pudić, Bošnjak, Klarić, Perić, Čutura, Saraf (još su igrali Lotinac, Čulo, Miličević, Marinović, Kruezi), trener Marin Barun

Sesvete su ovom pobjedom preskočile Šibenčane, drugim domaćim porazom zaredom Šibenčani su pali na 15. mjesto sa 5 bodova i bolji su samo od INKER-a. U sljedećem kolu gostuju kod Rijeke, koja igra vrlo dobro i ima sve pobjede, izuzev 1. kola, kada joj je domaća utakmica protiv Rudeša zbog nepravilno registriranog igrača umjesto pobjede 5:1 registrirana porazom 0:3.