Juniori HNK Šibenik igraju za ostanak u ligi: Hoće li se ponoviti bizarna tradicija iz prošle dvije sezone?

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   01.06.2024 u 09:10

Arhiva/ŠibenikIN
Danas se igra posljednje 30. kolo Prve NL za juniore, u kojem će Sesvete (sa 30 bodova), Šibenik (29) i Dugopolje (28) tražiti izbjegavanje pretposljednje pozicije, koja vodi u kvalifikacije za ostanak u ligi.

U 29. kolu Šibenik je u gostima kod Rudeša odigrao 2:2 (Grubišić u 19. i Perković u 62. za domaćina, Sekulić u 18. i Nakić-Alfirević u 33. za goste), što nije bilo dovoljno da se ostanak u ligi već tada osigura.

U subotu od 16 sati, Šibenik će na Šubićevcu ugostiti Istru 1961, Dugopolje će kod Slaven Belupa, a Sesvete će biti domaćin Gorici.

Šibeniku će trebati ili pobjeda ili da Dugopolje ne pobijedi. Neriješeno Šibeniku nikako ne odgovara, jer ionako protiv Dugopolja ima bolji, a protiv Sesveta lošiji međusobni omjer.

Podsjetimo, u prethodne dvije sezone juniorske lige, gledatelji su upravo u posljednjem kolu mogli vidjeti neobičnu situaciju na Šubićevcu. U sezoni 2021/22 Šibeniku je u zadnjem susretu trebao bod protiv Sesveta na Šubićevcu za ostanak. Kod rezultata 1:1, već negdje oko 80. minute, gledatelji su u zafrkanciji počeli sugerirati sucu da svira kraj, a ovaj im je udovoljio želji prije nego je istekla 90. minuta. U sezoni 2022/23, utakmica Šibenik-Cibalia u zadnjem kolu također je završila dosta prije 90. minute, makar tada rezultat nije bio toliko bitan za tablicu.