Pišu povijest

Juniori Hajduka izbacili Manchester City i izborili četvrtfinale Lige prvaka

Nogomet   |   Autor: HINA   |   28.02.2023 u 16:38

HINA/ Mario STRMOTIĆ/
Juniori Hajduka izborili su plasman u četvrtfinale nogometne Lige prvaka nakon što su na Poljudu pobijedili Manchester City sa 2-1.

Igrači trenera Marijana Budimira ostvarili su podvig pobijedivši jednu od najboljih juniorskih momčadi u Europi. City je aktualni engleski prvak i trenutačno vodeća momčadi Premier League 2 ispred Chelseaja i Liverpoola.

Sve najvažnije dogodilo se u prvom poluvremenu. Hajduk je poveo u 24. minuti golom Roke Brajkovića, na 2-0 je povisio Mate Antunović u 33. minuti, a u posljednjoj minuti prvog dijela smanjio je Oscar Bobb.

Hajduk je do osmine finala stigao pobjedama protiv Gabale, Apolonije, te Šahtara, dok je mlada momčad Cityja bila pobjednik skupine G.

Idući suparnik splitskog sastava bit će bolji iz dvoboja Borussije Dortmund i PSG-a.

Mlada momčad Hajduka je povela u 24. minuti golom Roka Brajkovića. Akciju je započeo Duje Reić dugom loptom prema Mati Antunoviću, no gostujući vratar George Murray-Jones je izašao izvan kaznenog prostora i očistio loptu, no to je učinio loše. Lopta se odbila do Brajkovića koji je sa 20 metara loptu poslao u praznu mrežu za erupciju navijača na Poljudu.

Devet minuta kasnije bilo je 2-0. Noa Skoko je sjanim dodavanjem vanjskom uposlio Antunovića koji je prošao svog čuvara Jadela Katonga, a potom u bliži kut zabio za 2-0.

Nažalost, u posljednjim trenucima prvog dijela domaća obrana je popustila. Carlos Borges je sjajno prošao po lijevom krilu te povratnom loptom uposlio Oscara Bobba koji je preciznim udarcem uz samu vratnicu savladao Bornu Buljana.

U nastavku susreta City je pritiskao, ali nije uspio probiti splitsku obranu. U 71. minuti "Građani" su mogli do izjednačenja. Gosti su imali slobodan udarac u opasnoj zoni, pucao je Shea Charles, ali ravno u Buljana. U 79. je zaprijetio i William Dickson, ali je Buljan još jednom odlično reagirao.

U 83. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona teren morao napustiti Finley Burns. Četiri minute kasnije engleski sastav je još jednom zaprijetio iz slobodnog udarca, ubacio je Adedire Mebude, no lopta je samo prohujala kroz kazneni prostor Splićana.