2:1 za Puljane

Još jedan poraz nogometaša Šibenika u Medulinu: Ovog puta uspješnija je bila Istra 1961

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   18.01.2022 u 16:50

Facebook HNK Šibenik
Nogometaši Šibenika doživjeli su još jedan, drugi uzastopni poraz na pripremama u Medulinu. U trećem kolu natjecanja po skupinama bolja od narančasto-crnih bila je Istra 1961 koja je slavila s 2:1.

Nakon pobjede nad rumunjskim trećeligašom, odnosno poraza od srbijanskog drugoligaša, momčad Ferde Milina čekala je utakmica protiv najjačeg protivnika u dosadašnjem dijelu priprema.

Puljani su, mora se priznati, bilo bolji i opasniji u ovoj utakmici, imali su puno više konkretnih prilika pred šibenskim golom i zasluženo su upisali pobjedu.

Poveli su u 49. minuti kad je Lisica ubacio s desnog boka, a Caseres iz blizine, sam i neometan, lako pogodio mrežu. Izjednačenje stiže u 65. minuti: zabio je Delić iz kaznenog udarca kojeg je izborio Marin. Momčad s Aldo Drosine do pobjede dolazi u74. minuti: ubačaj s lijeve strane, igrač Istre ponovno je sam u 16 metara, ovaj put Ivančić koji lako poentira.

Šibenik je igrao bez ozlijeđenih Batarela i Skorupa, te Bačelića-Grgića koji još nije spreman na najveće napore.

Novo ime koje je zaigrao u šibenskom dresu je Mal Mehmeti, 19-godišnje krilo s Kosova koji je u prvom dijelu sezone igrao za trećeligaša Trnje. Prije toga bio je u juniorima Istre.

Najzahtjevnija utakmica na ovim pripremama. Nismo možda odigrali kako smo očekivali, ali s obzirom na akumulirani umor, na težak teren ne možemo biti zadovoljni rezultatom. Ali mislim da je bilo i dobrih stvari i da to ide prema boljem – kazao je nakon utakmice Ivica Matas, trener vratara Šibenika.

Šibenik će u Medulinu, prije povratka kući, odigrati još susret za peto mjesto na Arena Cupu.

Šibenik: Rogić, A. Jakoliš, Perić, Bilić, Kvesić, Rak, Ćurić, Sahiti, Marin, M. Jakoliš, Delić. Još su igrali: Đaković, Klopp, Attys, Grdić, Škugor, Mehmeti, Lopez, Vidović. Trener: Ferdo Milin.