Nastupili juniori

HNK Šibenik izgubio od Dugopolja te završio posljednji na memorijalnom turniru

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   06.08.2023 u 17:03

U borbi za 3. mjesto memorijalnog turnira Marijan Šuto-Mrma, nogometaši Šibenika su na pomoćnom terenu stadiona u Dugopolju poraženi od Dugopolja sa 3:1 (0:1). Za Šibenik je zabio Sekulić u 5., a za Dugopolje Smodlaka u 49., Blažević u 75. te Glavović u 78. minuti.

Iako je ovo trebala biti generalna proba pred početak prvenstva (u petak od 17:50 protiv Vukovara 1991. na Šubićevcu), za narančaste su nastupili juniori, kojima također počinje natjecanje sljedećeg vikenda.

Šibenčani su poveli u 5. minuti pogotkom Sekulića glavom, nakon jednog dobro izvedenog slobodnog udarca. Ravnopravna igra u prvom poluvremenu donijela je nekoliko osrednjih šansi za obje ekipe, ali i nekoliko solidnih intervencija šibenskog vratara Miševića.

Na početku drugog poluvremena Dugopoljci su se bolje snašli nakon jednog kornera te je Smodlaka u 49. iz gužve pred golom izjednačio na 1:1. Dugopolje je bilo bolje u prvoj polovici drugog poluvremena pa je i rezervni vratar Šibenika Goreta imao dosta posla (izdvajamo lijepu paradu u 67.).

Rezerve Dugopolja koje su ušle u nastavku donijele su veliki preokret u igri pa je najprije u 75. Blažević iskoristio jako loše dodavanje u obrani Šibenika za 2:1, a onda je, nakon dodavanja sa desne strane, na suprotnoj stativi Glavović pospremio loptu u mrežu za konačnih 3:1.

DUGOPOLJE: Bartulić, Vidović, Šarić, Ivanišević, Jelačić, Rojić, Luburić, Domančić, Vladušić, Rosić, Katić (rezerve Mihanović, Guilherme, Blažević, Glavović, Perajica, Smodlaka)

ŠIBENIK: Luigi Mišević, Domagoj Mihaljević, Ivan Mučić, Valentino Baus, Dominik Čeko, Stipe Crljen, Josip Šupe, Lovre Kulušić, Franco Bustos Glavaš, Diego Sekulić, Luka Morić (rezerve Ivan Goreta, Ivica Vukman, Ante Grbelja, Karlo Karaula, Marko Šalić, Marko Novosel), trener Mile Petković