Dok čekamo Rijeku

Dva junaka utakmice Šibenik-Hajduk koje valja spomenuti

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   18.09.2022 u 13:40

Facebook/HNK Šibenik
Gol Ivana Dolčeka u 97. minuti dalmatinskog derbija, kojim je Šibenik iščupao veliki bod, vjerojatno ste i sami pogledali više puta u snimci. Dok čekamo početak novog izazova narančastih na Rujevici, izdvajamo tri detalja iz završnice prošlog kola koje se može primijetiti tek kad se snimka pogleda više od dvadeset puta.

Prvi detalj dogodio se na lijevoj strani šibenskog napada, kada su se Splićani još jednom uspjeli obraniti, a njihov vezni igrač Kalik pokušao poslati loptu naprijed. U trenutku kada semafor pokazuje 95:41, Josip Kvesić požrtvovno je glavom to spriječio, omogućivši Šibeniku da i dalje zadrži loptu u splitskoj trećini.

Drugi junak, pak, ostat će neimenovan, jer se radi o sakupljaču lopte koji se nalazio blizu šibenskog lijevog krila. Taj dječak je zadnje dvije minute zbilja dao sve od sebe da lopta što prije se vrati u igru, trčeći lijevo-desno, dok je Šibenik pokušavao izjednačiti. Isto se dogodilo i u trenutku 96:03, Hajduk je izbacio loptu van igre, agilni sakupljač je odmah bacio loptu Kvesiću koji je izveo aut, a ostatak je povijest: Burgui-Skorup-Delić-Dolček-1:1.

Treći detalj je činjenica da su Funcuti u neobuzdanom slavlju nakon pogotka pomeli ogradu (koja je bila postavljena na metar od prave ograde) i redare, kako bi proslavili izjednačenje odmah do terena.