Prijateljska utakmica

Dugopolje-Šibenik 2:3, Santini za pobjedu, Majić morao iz igre

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   13.07.2024 u 17:30

HNK Šibenik je u svojoj trećoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za nadolazeću sezonu u Dugopolju kod istoimenog domaćina slavio sa 2:3 (2:0), u susretu u kojem je jača postava u drugom poluvremenu preokrenula rezultat blijedog izdanja rezervi iz prvog poluvremena.

Već u 2. minuti domaćin je poveo, iskoristivši nesporazum u šibenskoj obrani; Dugopoljci su povukli kontru koju je realizirao Smodlaka za 1:0. U 11. minuti zamalo je opet isti igrač zabio za 2:0, no Mučić je na vrijeme blokirao njegov udarac iz blizine.

U prvih 20 minuta Dugopolje potpuno ravnopravno, ako ne i bolje. U 20. minuti, opet nakon greške šibenske obrane, ovaj put lijeve strane, za 2:0 zabio je Jemo. Ubrzo nakon toga, Mišević je obranio novu šansu iz blizine.

U 33. prva solidna prilika za Šibenik, oprobao je šut Roca sa ruba kaznenog prostora, no obranio je Bartulić. U 38. Delić se izborio za šut u protivničkom šesnaestercu i iz okreta pogodio desnu stativu. Prvo poluvrijeme završeno je 30-ak sekundi prije isteka 45. minute, iako je bilo i prekida i ozljeda i pauza za osvježenje.

U drugom poluvremenu izašla je jača postava Šibenika i preuzela potpunu dominaciju. U 54. narančasti su smanjili na 2:1, pogodak je upao s lijeve strane, kada je igrač Šibenika od kojeg se dosta očekuje ove sezone pogodio suprotni kut.

U 63. još jedna potvrda šibenske kvalitete, nakon akcije s desne strane Božić je preciznim centaršutem pogodio Pozu, koji iz blizine glavom zabija za 2:2.

U posljednjih 20 minuta u igru je ušao i Ivan Santini, kojem će ipak trebati malo vremena da dođe fizički u formu. Odličnu predstavu pružili su donedavni juniori Morrison u obrani i Kulušić, koji se morao snalaziti na za njega neuobičajenoj poziciji desnog krilnog beka.

Spomenimo i da je rezervni vratar Dugopolja preuzeo ulogu pomoćnog suca. Ovo je, eto, četvrti članak zaredom o HNK Šibeniku u kojem se nameće riječ 'bizarno'.

U 78. Majić je zadobio ozbiljan udarac po desnoj nozi, izgledalo je ozbiljno; vratio se ubrzo u igru pa opet izašao, ostavivši momčad s igračem manje.

U 89. Kolega je napravio većinu posla na lijevom krilu i uposlio Santinija, koji tijelom pogađa iz blizine za konačnih 2:3.

Jača postava Šibenika dobila je tako priliku uvježbati i kako izvesti preokret i kako odigrati s igračem manje.

Za Šibenik su nastupili, među ostalim, Mišević, Gačić, Brajković, Torres, Delić, Laća, Mučić, Roca, Sopić, Bakić, Katalinić, Kolega, Morrison, Perić, Majić, Punčec, Pozo, Kulušić, Božić, Santini, Đaković.

Šibeniku slijede mini-pripreme izvan Hrvatske, u sklopu kojih će 17. srpnja igrati u Austriji kod GAK-a iz Graza, a 20. srpnja u Mađarskoj kod ZTE-a iz Zalaegerszegija. U planu je još prijateljski susret s GOŠK-om iz Gabele (ne zna se gdje ni kad) te još jedan neposredno prije starta HNL-a.