Šibenik promašio jedanaesterac

Dinamo prejak za juniore Šibenika

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   10.09.2022 u 21:55

U 5. kolu juniorske HNL Šibenik je poražen od vršnjaka iz Dinama sa 0:5 (0:2). Strijelci za Dinamo bili su Topić, Šakota, Brkljača, Čuljak i Katalinić, dok Sekulić nije uspio realizirati jedanaesterac za Šibenik.

Iako je Dinamo nastupio u kombiniranom sastavu u odnosu na onaj kad su pobijedili Chelsea u Ligi prvaka mladih, u Šibeniku su uvjerljivo slavili.

Počelo je živo, Dinamo je u prvih pet minuta već imao pogođenu stativu i prečku, a Šibenik je također bio u prilici. U 22. minuti domaći vratar Mišević je paradom nakon udarca s lijeve Dinamove strane izvadio loptu iz "devedesete". U 28. prvi gol za goste, nakon slobodnog udarca s lijeve strane Topić je nečuvan iz blizine pospremio loptu u mrežu. U 42. Šakota povisuje na 0:2, nakon što je izbio sam ispred vratara i pogodio suprotni kut.

Šibenik se uglavnom orijentirao na visoke lopte i igru glavom, Dinamo je držao loptu na zemlji.

U nastavku vrlo aktivni Moses stvara prilike u napadu narančastih te u jednoj takvoj, nakon osvojene lopte, pogađa Dinamovog braniča u ruku, unutar kaznenog prostora. U 51. minuti Sekulić ipak nije iskoristio taj penal. Nije ga loše tukao, no nevjerojatno dobro udarac je obranio Pršlja. Šibenska igra nakon toga nije odmah pala, no kako smo se približavali kraju, Dinamo je bio sve dominantniji i na kraju rutinski uvalio još tri pogotka.

U 75. Dinamov gol poništen je zbog ofsajda. Odmah na drugoj strani u kontri Pavlović propušta smanjiti na 1:2, umjesto toga opet na drugoj strani Brkljača postavlja 0:3 u 76. Do kraja konačan rezultat postavljaju Čuljak u 81. te nakon udarca glavom poslije kornera Katalinić u 87.

U sljedećem kolu u Šibeniku gostuju Sesvete.

ŠIBENIK: Mišević, Baturina, Silov, Barišić, Damjanić, Crljen, Moses, Škorlić, Jurić, Sekulić, Bikić (još su igrali Mučić, Pavlović, Koceić, Katić), trener Klaudio Vuković
DINAMO: Pršlja, Gubijan, Ruškovački, Katinić, Živković, Soldo, Šakota, Vrbančić, Topić, Krdžalić, Brkljača (još su igrali Katalinić, Čaić, Čuljak, Mateković, Rukavina, Lukanić), trener Ivan Senzen