Derbi 3. kola

Dinamo dominirao i postizao vrhunske golove, Šibenik svoje velike šanse promašivao

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   16.08.2024 u 23:10

Pixsell/Luka Stanzl
U susretu 3. kola SuperSport HNL-a, Šibenik je u gostima kod Dinama poražen sa 3:0 (2:0), pogocima Ristovskog u 6., Špikića u 19. i Kulenovića u 56. minuti. Povijesni niz Šibenika, koji će se vječno pamtiti, stao je tako na 16 pobjeda.

Na momente su Šibenčani pokazali disciplinu, precizna i konkretna dodavanja, čvrstinu u duelu i trud, dolazivši do par zbilja dobrih šansi kada bi se odlučili nešto odigrati, no većinu vremena bili su prisiljeni stajati u strogo povučenoj formaciji, prepustivši loptu Zagrepčanima, koji su imali dosta mjesta za mirna neometana dodavanja u sredini terena i čekanje kada će šibenska obrana popustiti.

Šibenik je tako prvi došao do šanse, kada je u 3. Majić prošao po desnoj strani i našao u sredini Torresa; bila bi to izgledna prilika da je Kolumbijac dobro primio loptu, no umjesto toga on je napravio prekršaj u napadu. Na drugoj strani, u 6. minuti kombiniraju izvan šesnaesterca Mišić i Petković sa Ristovskim, koji neobranjivo sa 18 metara pogađa s desne strane suprotni desni gornji kut Đakovićevog gola.

U 10. Zuta stvara novu gostujuću šansu po lijevoj strani, Majić je povratnu loptu poslao u blok Bernauera, a isti igrač blokirao je i šut Bakića; bila je to nova situacija za kojom će gosti žaliti, jer moglo se tu doći do pogotka, da se malo bolje namjestilo na šut. Na drugoj strani u 16. Đaković je imao intervenciju kojom je spasio pogodak Dinama; bilo je, doduše, prije toga označeno zaleđe, ali vjerojatno bi VAR priznao taj gol, da je do njega došlo.

U 19. 2:0 za domaće, nakon što je Ademijevu loptu s desne strane Špikić proslijedio u mrežu, pokraj Zute i Morrisona, a preko Đakovića. Minutu poslije nova velika šansa za Šibenik, kada Kolega probija desnu stranu i šalje upotrebljivu loptu u sredinu, gdje Božić tuče preko gola.

U drugom dijelu, naivno je Šibenik primio treći gol, dopustivši da protivnik odigra maštovitu akciju: Petković je pri slobodnom udarcu podigao loptu i prebacio živi zid, Đaković oklijevao s reakcijom, a Kulenović mu zabio pod prečku, za konačnih 3:0 u 56. minuti.

Na svaki gol Dinama Šibenik je uzvratio prilikom, tako je i u 60. Torres driblingom izborio sebi šut iz daljine, obranio je Nevistić, lopta se odbila do Božića, kojem je golman Zagrepčana potom obranio iz neposredne blizine; u najvećoj šibenskoj prilici, jer Božić je imao, da je mrvu brže reagirao, praznu mrežu ispred sebe.

Do kraja je Dinamo imao još nekoliko prilika, od kojih se ističu udarac Kačavende glavom u 71. iz blizine i velika obrana Đakovića, Cordobina šansa u 77. i bijeg Ogiware u 90. minuti.

U šibenskoj igri najviše pohvale zaslužuju brojna precizna dodavanja u trenucima kada bi se odlučili napasti, a najviše kritike povremene neopreznosti vratara i obrane s nepotrebnim petljanjem u svom kaznenom prostoru, što ipak nije dovelo do još pogodaka.

Stadion Maksimir, gledatelja 11924, sudac Dario Bel (Osijek)
DINAMO: Nevistić, Ademi (od 40. Rog), Bernauer, Petković (od 62. Kačavenda), Baturina, Hoxha (od 46. Ogiwara), Mmaee, Kulenović, Ristovski, Mišić, Špikić (od 46. Cordoba), trener Sergej Jakirović
ŠIBENIK: Đaković, Majić (od 75. Vasilj), Bakić, Božić (od 90. Brajković), Morrison, Kolega, Torres (od 62. Delić, od 75. Zdunić), Punčec, Roca (od 62. Prekodravac), Zuta, Perić, trener Mario Carević

U sljedećem kolu Šibenik gostuje kod Lokomotive u Zagrebu, u petak od 20 sati.