Bijeg sa dna tablice

Diego Sekulić pogotkom iz gužve donio juniorima HNK Šibenik pobjedu protiv Slaven Belupa

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   07.10.2023 u 17:44

U susretu 9. kola 1. NL za juniore, Šibenik je svladao vršnjake iz Slaven Belupa sa 1:0 (0:0), pogotkom Sekulića u 49. minuti.

Nakon što su u posljednja tri kola zabilježili lošije rezultate (poraz 3:0 kod Osijeka, poraz 2:3 doma protiv Mladosti iz Ždralova, nakon vodstva 2:0 (Sekulić dvostruki strijelac) i remija kod Sesveta 1:1 (strijelac Kulušić), gdje su bez pobjede ostali u sudačkoj nadoknadi), šibenski juniori pod vodstvom portugalskog trenera Ruija Mote dočekali su novu pobjedu, protiv koprivničkog sastava. A konačno se dočekalo i lijepo vrijeme za igru, jer je dosad svaka domaća utakmica odigrana ili po velikoj vrućini ili po kiši.

Bila je to radna utakmica s dosta grubosti i bez previše šansi. U prvih 10 minuta vidjeli smo jedan opasan udarac Kulušića preko prečke, a do kraja prvog poluvremena jedino vrijedno spomena bila je prečka iz 24. minute na drugoj strani, koju je pogodio Mrdaković.

Pogodak je stigao u 49. minuti, kada je za Šibenik dosuđen prekršaj na desnoj strani, skoro kod korner zastavice. Nakon ubačaja nastala je gužva, nekoliko puta pokušali su Šibenčani ubaciti loptu u mrežu iz blizine, da bi konačno to uspjelo Sekuliću.

Imao je Sekulić još prilika na susretu, a Koprivničani su svoju imali u 58., kada je Riđan sam sebi stvorio prostor i pucao pored lijeve stative. Slaven Belupo je pokušao pritisnuti pri kraju utakmice, no bez preciznosti u dodavanju i šutu. Ipak, u zadnjim trenucima sudačke nadoknade, gosti su zamalo izjednačili; neoprezan faul na svojoj lijevoj strani napravila je šibenska obrana kada se već očekivao kraj: nakon nabačaja najviše je skočio vratar gostiju Šašek i zamalo pogodio za 1:1; lopta je otišla tik pored desne stative.

Dobro je sudio sudac Renato Lacić iz Splita.

ŠIBENIK: Ilić, Mihaljević (od 46. Šupe), Tustonja, Čeko (od 71. Baus), Baturina (od 78. Karaula), Crljen (od 78. Nakić-Alfirević), Sekulić, Kulušić (od 84. Prusina), Mučić, Šalić, Morić (od 71. Jurić), trener Rui Mota
SLAVEN BELUPO: Šašek, Riđan, Krstanović, Mrkela, Petrović, Žuškin (od 61. Matejaš), Bošnjak, Mrdaković, Jagušić, Herceg (od 65. Kaurin), Krušelj, trener Mario Gregurina