Poraz na Poljudu od Hajduka

Delić: 'Imamo se na što uhvatiti, imamo igru, imamo posjed, fali gol u završnici'

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   02.08.2021 u 09:48

Facebook HNK Šibenik/arhiva
Poslije tri odigrana kola bodovni saldo nogometaša Šibenika i dalje je na nuli. Posljednji, treći poraz doživjeli su na Poljudu od Hajduka. Bilo je 1:0 za splitski sastav. Svoje prilike ni ovoga puta Crni nisu realizirali.

Potpuna dominacija domaće momčadi u prvih 45 minuta. Zabili su pogodak, pogodili i dvije grede, Rogić je u više navrata dobro reagirao. Ali i ovog puta prva sjajna šansa na utakmici bila je ona Šibenikova. Kao i u dosadašnjem dijelu sezone, nije bilo realizacije i kazna je brzo stigla na drugoj strani.

U drugom poluvremenu domaćini su pali, kako je vrijeme odmicalo sve su rjeđe stizale pred Rogićev gol. Posjed lopte bio je na strani Šibenika, no, uzalud je to bilo kad do poogotka (ili više njih) u domaćoj mreži nije došlo.

- Što se tiče utakmice možemo biti malo žalosni, tužni, zato što smo možda zaslužili više. Zadnjih 30-40 minuta smo uzeli posjed, imali smo igru uz pokoju šansu i uz malo mirnoće mogli smo doći do gola. Šteta, nismo to ostvarili. Idemo dalje, mislim da se imamo na što uhvatiti, imamo igru, imamo posjed, fali gol u završnici, malo sreće i mislim da će sve biti dobro – kazao je nakon utakmice Šibenikov napadač Ivan Delić.

Trener Mario Rosas nakon utakmice je kazao: - Igrali smo vrlo slabo u prvom poluvremenu, u defanzivi. Nismo stajali blizu igrača i gubili smo balans u igri. Hajduk je igrao dobro. U nastavku smo bili puno bolji i uzeli Hajduku posjed igre kako je utakmica sve više odmicala. Imali smo i neke šanse. U svakoj utakmici do sada imali smo šansi, ali ih ne realiziramo.

Šibenik je trenutno na pretposljednjem mjestu na tablici, bez osvojenog boda. Iza je samo Hrvatski dragovoljac, zbog lošije gol razlike. Sljedeći protivnik je Slaven Belupo u Koprivnici.