Podjela bodova na Šubićevcu

Debi Escobara, prvijenac Mese, sjajni Rogić: Razigrani Šibenik zasluženo uzeo bod Dinamu u odličnoj utakmici

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   03.04.2021 u 19:02

Hrvoje Jelavic/PIXSELL
U sjajnoj utakmici na Šubićevcu Šibenik je posve zasluženo odigrao 1:1 protiv favoriziranog Dinama. Raspoloženi i rastrčani Šibenčani gubili su od 69. minute Majer), no, nagrada za prikazanu igru stigla je osam minuta kasnije kad je Kolumbijac Mesa postigao prvijenac u narančastom dresu, gol vrijedan jednog boda na debiju trenera Sergija Escobara.

S novom formacijom, ali i s ponekim igračem na novoj poziciji istrčali su domaći nogometaši u dvoboj protiv aktualnog prvaka. Kako je i najavio, novi trener Escobar je u debiju na travnjak poslao momčad u novoj formaciji (4-2-3-1). U odsustvu kartoniranih Bilića i Alimija, Escobar je na stopera postavio Batarela, Mesa je završio na zadnjem veznom s Bulatom, Ćurić na krilu, a od prve minute u početnom je sastavu Španjolac Alvaro Martin. Zagrepčani su, pak, prijavili sastav bez Ademija i Petkovića.

Zaprijetili su prvi Šibenčani: najbolji strijelac narančastih Jurić primio je loptu na desnoj strani, odmah je pucao, ali je udarac blokiran i završilo je u korneru. Iz kuta je ubacio Alvaro, na drugoj stativi je iskusni Schildenfeld, glavom gađa suprotan kut, ide lopta prema mreži, ali jedan gostujući igrač spasio je na gol crti da Šibenik ne povede. Vrlo opasno bilo je i u prijetnji Zagrepčana u sedmoj minuti: Oršić je ubacio s lijeve strane, Atiemwen visoko skače, no, bravuroznom intervencijom Rogić spašava svoju momčad.

Na drugoj strani prijeti i E. Sahiti, zaustavio je blok, pa je Livaković to uspio pokupiti. U 14. minuti Stojanović je s desnog boka pokušao centrirati, no, išla je lopta pod gredu, ali Rogić je miran i siguran, odbija u korner. Hrabro parira šibenski sastav favoriziranim gostima, u niti jednom trenutku prvog dijela nisu bili inferiorni. U 24. minuti Stojanović ispred E. Sahitija reagira u svom kaznenom prostoru, gura loptu u korner, dirao je loptu i rukom prije prelaska crte, no, suci se nisu bavili tom situacijom.

U 39. minuti, poslije izvedenog auta, Bulat je opalio iskosa s lijeve strane, vratar gostiju Livaković morao se dobro opružiti kako bi zaustavio udarac domaćeg kapetana. Tri minute kasnije nešto manje problema Livaković je imao s udarcem Ćurića. A pred sam kraj poluvremena sjajna prilika za Dinamo: Oršić je opet ubacio s lijeve strane, Majer s pet metara puca glavom, na šibensku sreću okvir gola nije pogodio. U svlačionice se tako otišlo praznih mreža.

I u drugom dijelu opet su Šibenčani prvi zaprijetili. Lijepo odigrana akcija, u završnici puca Španjolac Alvaro, no, na putu prema golu lopta pogađa Lauritsena i tako Livakovića lišava većih problema. Nešto kasnije najbolja prilika na utakmici do tada: E. Sahiti povukao je sjajno kontru, podvalio u prostor loptu za Alvara Martina, koji je sam i neometan, no, fantastična reakcija reprezentativnog vratara Livakovića spasila je Dinamo rezultatskog zaostatka. I u 63. minuti raspoloženi Livaković spašava svoju momčad: Bulat je zapucao izravno iz slobodnog udarca, iskosa s lijeve strane, ispod grede vadi tu loptu Livaković.

Opasno žive Zagrepčani u drugom poluvremenu: i u 65. minuti zaprijetili su narančasti, Bulat je pripremio priliku za E. Sahitija, nije najbolje primio loptu, pa je udarac bio slabiji od njegovih mogućnosti. Tek u 68. minuti Dinamo je zaprijetio po prvi put u nastavku: opalio je Gavranović, Rogić se nije dao iznenaditi. Ali u 69. minuti spasa nije bilo: na veliko negodovanje Šibenčana sudac Zebec svirao je igranje rukom Kvesića na 19 metara od gola Šibenika. Namjere apsolutno nije bilo, a Zebec kao da je jedva dočekao pokazati na slobodnjak za goste. Takvu priliku Majer ne propušta realizirati i Dinamo tako od 69. minute ima prednost na Šubićevcu.

Ne posustaju Šibenčani, nakon silnih nerealiziranih prilika konačno stiže nagrada: Bulat je fantastično opalio iz novog slobodnog udarca, uzdrmala se prečka, možda je i Livaković dirao tu loptu, ali budan je Mesa koji šalje loptu u praznu mrežu. Prvijenac mladog Kolumbijca za posve zasluženo izjednačenje. U 87. minuti pokušao je Prince, otišlo je pored gola.  Krenuli su gosti na sve ili ništa, no, do drugog gola nisu došli: najzaslužniji za to je Rogić koji je obranio zicer Toliću, a potom i udarac Hajrovića za podjelu bodova.

Veliki bod, nakon šest prvenstvenih, odnosno ukupno sedam poraza i veliki podstreh za nastavak sezone.

ŠIBENIK – DINAMO 1:1 (0:0)