Teška, ali itekako zaslužena pobjeda Šibenika

Cibalia pala u završnici: Josip Gačić ušao i nakon dvije minute postao heroj Šubićevca

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   24.03.2024 u 17:57

Teška, ali posve zaslužena bila je pobjeda nogometaša Šibenika protiv Cibalije na Šubićevcu. Jako dugo su lomili otpor vinkovačkog sastava, pogodili dvije stative, da bi Carevićev junak, junak Šubićevca postao Josip Gačić koji je u 83. minuti ušao u igru, a onda dvije minute kasnije zabio za super vrijednu pobjedu Šibenika od 1:0.

Već u četvrtoj minuti stvorio je domaćin, činilo se, fantastičnu priliku: duga lopta Kolege za najisturenijeg Šibenikova napadača Toshevskog. Pobjegao je brzonogi Makedonac gotovo s centra, no, dobro su ga pratili, pa nije baš završio u najidealnijoj prilici, otišao je malo u stranu, pucao, ali braniči vinkovačkog sastava uspjeli su spriječiti da loptu uđe u mrežu. Vrlo je aktivan bio Carevićev sastav od prve minute, stalno su bili na polovici suparnika, čak i trojica zadnjih igrača. Tražili su put do ranog pogotka.

Sve do 21. minute čeka se na novu prijetnju pred golom momčadi s Bosuta: Toshevski je pobjegao desnom stranom, prevario čuvara, ali nije bilo preciznosti u njegovu udarcu u toj situaciji. Puno bliže golu bio je Marijanović četiri minute kasnije, iz velike je daljine pucao, zatresao se okvir gostujućeg gola. U 32. minuti odlična šibenska kontra: Majić na desno za Božića, on pronalazi na drugoj strani Toshevskog, ali lopta je u najgorem trenutku odskočila, dovoljno da mladi Makedonac ne zahvati loptu na željeni način i zatrese mrežu.

U 37. minuti prva prijetnja Vinkovčana: kontru je udarcem završio Bosak, nije bilo potrebe za intervencijom domaćeg kapetana Đakovića. Na drugoj strani još se jednom zatresao okvir gola: Toshevski je lijepo primio loptu, sve je napravio školski, no, trećem golu u šibenskom dresu ispriječila se stativa. U 42. minuti iz daljine je pucao Majić, lak je to posao za Kovačevića na gostujućem golu. Koju minutu kasnije odličan solo prodor stopera Dujmovića, prešao je jako velik dio terena, ubacio s lijeve strane, ali ni Toshevski ni Kolega nisu uspjeli Šibenčane dovesti u vodstvu.

Bio je Carevićev sastav daleko bolji protivnik, ali niti jednu od šansi koju su stvorili u prvih 45 minuta nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. A dva puta tresli su i okvir gola (Marijanović, Toshevski).

Nastavak je počeo dobrom prilikom za Šibenik: Majić je izveo slobodan udarac, no, Dujmović glavom nije bio precizan. Puno opasnija bila je prva prijetnja gostiju u drugih 45 minuta: sa 18-19 metara pucao je Bosak, uz manje poteškoće Đaković je ukrotio taj udarac. Već u 62. minuti domaći trener Carević ubacio je još jedno napadačko rješenje: izvadio je veznjaka Marijanovića i u vrh napada gurnuo Ivana Delića.

I dalje je Šibenik daleko opasniji po gol, puno više ima loptu u svom posjedu, no, ono, najvažnije, rezultat to ne potvrđuje. Minute prolaze, gola nema, a Carević vuče još jedno ofenzivno rješenje: na travnjak šalje Torresa. I tek što je ušao u igru omaleni je Kolumbijac opasno pucao glavom, ali ni ovog puta rezultat se nije promijenio. U 77. minuti još jedna odlična akcija: Majić je pripremio sve za udarac Torresa, on je dobro pucao, ali odličnom se intervencijom iskazao vratar Kovačević.

Vrlo su opasni Šibenčani i dalje, ali uspijevaju gosti nekako sve preživjeti. U 84. minuti, u totalnoj ofenzivi domaćina, sjajna se prilika ukazala gostima, ali Jazvić, na šibensku sreću, nije bio precizan. Ali na drugoj strani konačno je plodom urodila silna šibenska želja i upornost: Majić je izveo jedan od brojnih šibenskih kornera, u gužvi u 16 metara gostiju najbolje se snašao Gačić samo dvije minute nakon što je ušao u igru. Malo je reći da su tribine Šubićevca 'eruptirale', ogromno je bilo slavlje i na terenu i na tribinama. Konačno je Šibenika uspio naplatiti dobru igru i premoć.

Mogao je Šibenik u sudačkoj nadoknadi potvrditi pobjedu: udarac Majić obranio je vratar, a odbijanac Delić nije uspio poslati u mrežu. Mirno su završnicu susreta odradili domaćini, a uslijedilo je potom veliko i posve zasluženo šibensko slavlje. Upornost, borba do posljednjeg atoma snage na kraju je nagrađena, a titula heroja ovog puta pripada Josipu Gačiću.

ŠIBENIK – CIBALIA 1:0 (0:0)

Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 1074.
Sudac: Ante Jurić – Split
Pomoćnici: Marko Maloča – Zagreb