Trener Šibenika nakon 'lude' utakmice protiv Lokomotive

Čanadi: 'Jako smo sretni s tri boda. Važna pobjeda, ali imamo još puno posla'

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   30.07.2022 u 08:08

Pixsell/ Hrvoje Jelavić
Vruća srpanjska noć i 'luda' utakmica Šibenika i Lokomotive na Šubićevcu. Bilo je tu svega, 103 minute igre, zabijenih i poništenih golova (po jedan na svakoj strani), intervencija VAR-a, drame kakve se ne bi postidjeli niti najbolji režiseri. Tri boda (2:1) ostala su na Šubićevcu, a o utakmici će se još dugo pričati.

– Znali smo od početka da će biti jako intenzivna igra, zato smo jako sretni što smo ostvarili ovakav rezultat i pobijedili utakmicu. Trebali smo i malo sreće za to, sigurno. To smo isto znali. Prvo poluvrijeme smo jako, jako dobro odigrali, u taktičkoj fazi oni nisu imali gotovo ništa, da smo bili malo konkretniji mogli smo malo više izvući za nas. Drugo poluvrijeme malo smo se previše povukli, što nije bilo planski. Do kraja smo, uz malo sreće, izvukli utakmicu, Matić je zabio drugi gol, važan za nas. Na kraju sreća i što je bilo zaleđe. Jako smo sretni s tri boda danas – kazao je nakon utakmice Damir Čanadi, trener nogometaša Šibenika.

Bilo je puno dobrih stvari, naglasio je Čanadi: - Bilo je i onih loših, ali to je moj zadatak da to ispravimo. Analizirat ćemo to sigurno. Danas je najvažnija pobjeda. Dugo nismo imali takvu emocionalnu pobjedu, za navijače, velika pobjeda. Vidio sam kako se slavi, danas nećemo tražiti negativne stvari. Ne možeš Lokomotivu u 90 minuta kontrolirati. To nije mogao Osijek, to nije mogao Dinamo, znači mi smo puno dobrih stvari napravili danas. Meni su bitne te pozitivne stvari, taj mentalitet pobjednički, želje za pobjedom. Momčad sad slavi u svlačionici, to pokazuje da žive za pobjede.

Prvi gol narančasto-crnih postigao je Duje Čop, na asistenciju Mislava Matića. A upravo Mislavov stariji brat Bernardo (koji je u igru ušao u drugom dijelu) povisio je na 2:0 u svom debitantskom nastupu za Šibenčane.

-Želio sam ga uvesti jer sam znao da idu duge lopte, da bude blizu stoperima, pa onda s Perićem, M. Matićem i Mesom imam još jednog visokog igrača za duge lopte. To je bio cilj. Znali smo da može i ofenzivno pomoći. Iz igre je zabio gol, za ekipu je važno da je gol postigao. Respekt i za to. Ovo mu je prva utakmica, ubacili smo ga bez plana, to moram iskreno reći. Došao je prije par dana, ubacio se u ekipu, to nije lagano za jednog novog igrača. Zato veliki respekt njemu i ekipi – dodao je domaći trener.

S golom i asistencijom Duje Čop bio je najbolji igrač 'lude' utakmice protiv Lokomotive. O njemu Čanadi kaže: - Znamo da ima veliku kvalitetu, da može ekipi jako puno pomoći. Fizički ima još jako puno prostora za napredak, to se nekada i vidi na terenu. Kad ima loptu na nozi uvijek ima rješenje, to je jako važno za nas. Čekamo i Delića, dobit ćemo još kvalitetu i s njim. Moramo se još dizati. Danas smo cijeli plan odradili dobro, dobro smo se pripremili za protivnika. Ponosan sam na svoju ekipu kako su se postavili, kako su ušli u utakmicu, u puno duela.

-Mladi igrači nisu nigdje igrali ili nisu puno igrali. Želimo razviti cijeli kadar, da nije na jednom ili dva, nego da se razvijamo. To sam rekao od početka. Da se svaki od njih 'baca' za momčad, za Šibenik. To osjeti i publika, to je najvažnije, da se vidi kako su pozitivni. Važno je da navijači vide da momčad daje sve od sebe, i ako izgubi kao protiv Rijeke, znali su da smo dali sve od sebe. To je meni važno – naglasio je trener uz dodatak da je ekipi dao slobodan vikend.

Vrlo razgovorljiv bio je domaći stručnjak po završetku susreta, na konferenciji za novinare: - Imamo još puno posla. Još nismo ništa osvojili. Jedna važna pobjeda za nas, ništa drugo. Ostajemo čvrsto na zemlji. Idemo i u Koprivnicu po pozitivan rezultat, to je meni važno. Dosta dugo sam u nogometu, znam procijeniti, siguran sam da ćemo ostati čvrsto na zemlji. Imamo još toliko rada, nismo fizički svi na istom levelu. Delić nam fali, B. Matić nam fali, Čop nam fali, puno važnih igrača još nije fizički spremno, mogao bih još trojicu ili četvoricu staviti u tu kategoriju. Mi smo još daleko od onoga gdje želimo biti, to je proces koji traje.

– Prvo poluvrijeme nismo bili dobri. Šibenik nas je spriječio da se dignemo gore visoko, da izađemo. Drugo poluvrijeme smo to popravili, imali smo ne znam točno koliko prilika i polu prilika, puno toga, nažalost, nije nas nagradilo. Na kraju, protiv Osijeka smo se uspjeli vratiti, ovdje nismo – istaknuo je nakon utakmice Silvijo Čabraja, trener gostujuće momčadi.

Ne mogu biti sa svojim dečkima nezadovoljan, dapače, dodao je: - Baš sam u svlačionici rekao: 'Ajmo dečki, glave gore, idemo dalje'. Ovdje nam je uzelo, negdje će nam vratiti. Na taj način moramo funkcionirati. Stojković nije ušao dobro u utakmicu, proklizao je valjda 15 puta. Dobro, proklizavali su svi jer je teren takav kakav je. Goričan je nivo digao, ušao je svjež na već malo umornu ekipu. Drugo poluvrijeme je bilo puno bolje, ubrzali smo protok lopte, oni su čekali kroz kontru sve napraviti. Mi smo na određeni način morali krenuti preskakati igru, centaršutevima s poludistance probati biti opasni.

Pitali su novinari trenera gostiju i je li, po njegovom mišljenju, pobjeda Šibenika zaslužena, kao i za mišljenje o odlukama VAR-a. Taj dio Čabraja nije komentirao.

-Šibenik je pobijedio, ja im čestitam. U konačnici se uvijek gleda rezultat i rezultat je mjerilo svega. Za dva dana ili sat vremena možda će se zaboraviti da smo mi imali deset šansi. Šibenik je pobijedio i iskrene čestitke im na tome – naglasio je trener gostiju.

Nakon nepotpunog trećeg kola Šibenik je izbio na visoko drugo mjesto na tablici, odmah iza Dinama (Zagrepčani imaju devet, a Šibenčani četiri boda). U sljedećem kolu na rasporedu je gostovanje u Koprivnici.