Popeli se na treće mjesto

Ćaleta-Car igrao u važnoj pobjedi Marseillea

Nogomet   |   Autor: HINA   |   18.10.2021 u 08:47

Pixsell/ Goran Stanzl
U susretu 10. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio Lorient sa 4-1 probivši se na treće mjesto le Championnata.

Gosti su poveli, no OM je okrenuo rezultat postigavši četiri gola u nizu za prvu pobjedu u zadnja četiri kola.

Lorient je poveo u 13. minuti golom Armanda Laurientea iz kaznenog udarca. Izjednačio je Boubacar Kamara u 27. minuti, a u nastavku je slijedio obrat. Matteo Guendouzi (56, 90+2) i Arkadiusz Milik (85) zabili su za pobjedu domaćeg sastava.

Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za OM koji je skočio sa sedmog na treće mjesto, a ima i utakmicu manje.

Ovo kolo obilježili su porazi Lensa, Nice i Angersa, pa je PSG povećao prednost pred najbližim pratiteljima. Parižani sada imaju devet bodova više od Lensa, te 11 od Nice i Angersa.

Lens je u nedjelju izgubio na gostovanju kod Montpelliera 0-1, a pogodak odluke zabio je Mavididi u 47. minuti.

Idnetičnim rezultatom je Nica izgubila kod Troyesa, a strijelac je bi Balde u četvrtoj minuti.

Rennes je na gostovanju pobijedio Metz sa 3-0, a za goste je posljednjih 20 minuta zaigrao Lovro Majer.

Rennes je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Gaetan Laborde (24), Kamal Sulemana (37) i Martin Terrier (45).

Lovro Majer je ušao u igru u 68. minuti umjesto strijelaca Sulemana,

U utakmici sa šest golova Strasbourg je deklasirao “fenjeraša” St Etienne sa 5-1. Za domaći sastav zabili su Marchand (26), Youssouf (38-ag), Gameiro (69), Ajorque (73) i Diallo (85), dok je za St Etienne zabio Khazri (45+5-11m).

Bordeaux i Nants su odigrali 1-1, a identičnim rezultatom je završila utakmica između Bresta i Reimsa.

Na ljestvici vodi PSG sa 27 bodova, devet više od Lensa, OM je treći sa 17 bodova, dok Nica, Angers i Lyon imaju po 16 bodova.

Iz vodećeg sastava Le Championnata u nedjelju su objavili kako je argentinski napadač Mauro Icardi propustio trening zbog “obiteljskih razloga”.

Objava je uslijedila nakon što je Icardijeva supruga i menadžerica Wanda Nara u subotu na Instagramu objavila poruku iz koje se može iščitati kako je njihovom braku došao kraj. Francuski mediji nagađaju kako je Icardi imao aferu s argentinskom glumicom Chinom Suarez.

Icardi i Wanda su sedam godina zajedno, a imaju i dvoje djece. Vezu su počeli nakon što je Wanda napustila Icardijevog prijatelja i bivšeg suigrača Maxija Lopeza.