Šibenik se vratio pobjedničkim navikama

Božić zabio iz igre, Majićev šesti gol, prvijenac Kolege, Bačelić-Grgić zapečatio sudbinu gostiju

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   14.10.2023 u 19:55

Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Nakon tri utakmice nogometaši Šibenika ponovno su na pobjedničkom kolosijeku. Poslije ispadanja u Kupu, odnosno remija protiv Dugopolja i u Zmijavcima, momčad Marija Carevića vratila se na pobjednički kolosijek i to na vrlo dojmljiv način. S 4:1 pobijedili su na svom Šubićevcu Dubravu Tim Kabel. Gosti su poveli preko Ivanovića, izjednačio je svojim prvim golom iz igre Ivan Božić, Majić do poluvremena donosi prednost na šibensku stranu, da bi u drugom dijelu svoju pobjedu Šibenik potvrdio golovima Kolege (prvijenac) i Bačelić-Grgića.

Nije prošla niti puna minuta utakmice, a malo je nedostajalo da domaćini povedu. Odmah je Šibenik krenuo s presingom, Cvijanović je presjekao jednu loptu, Božić je s linije ubacio u sredinu gdje je Majić nije uspio zahvatiti na najbolji mogući način, pa je prošla malo pored stative. Šibenik je bio na polovici protivnika puno više, ali prvi dolazak pred kazneni prostor Đakovića rezultirao je pogotkom gostiju. Duga lopta na lijevu stranu, pa povratna Juranovića za Ivanovića koji pogađa suprotan kut za šokantno vodstvo gostiju na otvaranju utakmice.

Na isteku devete minute Šibenik opet kombinira: Majić s desne strane priprema sve za udarac Torresa, nema preciznosti u šutu Kolumbijca. Lopta je najviše u šibenskom zadnjem redu, gosti se vrlo organizirano brane, a Šibenik ne uspijeva zadnjim pasom probiti njihovu čvrstu obranu. Majić pokušava i u 19. minuti, okvir gola nije uspio naciljati. Šibenska sedmica Majić i dalje je daleko najopasniji domaći igrač: Kolega je centrirao s desne strane, Majić pucao glavom, pored gola.

Silan trud i u večerašnjoj utakmici, ali i u svim dosadašnjim, konačno se isplatio napadaču Ivanu Božiću u 23. minuti. Duga lopta Roce, Božić je prima u kaznenom prostoru, a onda neumoljivo šalje u gostujuću mrežu. Koliko je prvi gol iz igre (do sada je zabio dva s bijele točke) značio šibenskom napadaču jasno je bilo i po proslavi gola, zajedničkom veselju sa suigračima i stručnim stožerom.

Cijeli niz kornera u prvom je dijelu imao Šibenik: poslije jednog takvog, Kolegina s desne strane, Gačić je pucao, a vratar Šarkanj iščupao je tu loptu i spasio svoju momčad. Vratar Šarkalj najbolji je igrač gostiju: i u 35. minuti spasio je svoju momčad: paradom je zaustavio udarac Majića. I poslije prekida opet je Majić na udarcu, na otprilike desetak metara u odličnoj prilici, nije dobro zahvatio loptu i otišla je visoko preko gola. Ali u 37. minuti Majićeva se upornost konačno isplatila: Juranović je izgubio loptu, Torres odlično asistira, a Majić zabija za šibensko vodstvo.

Nije tu kraj prijetnjama gostujućem golu. Božić je u dobroj prilici, puca iz okreta, malo pored gola. Tek u 40. minuti nova prijetnja gostiju: pucao je Tomek, snažno, ali i neprecizno. Još jedna oduzeta lopta na centru, Božić kreće u solo akciju, udarac je završio u naručju Šarkanja. Posve zasluženo bilo je šibensko vodstvo na poluvremenu, a po prikazanom moglo je biti i uvjerljivije. Jasno to dokazuje i statistika: Šibenik je prema golu suparnika uputio čak 13 udaraca (od čega ih je pet išlo u okvir gola), dok je momčad nekadašnjeg napadača Šibenika Ivana Božića pucala samo dva puta (jednom u okvir gola).

S čak tri izmjene istrčali su gosti u nastavak utakmice. Te su krenuli otvorenije prema šibenskom golu, tako se barem činilo. Domaćin čeka priliku iz kontre, nakon jedne takve pokušao je Božić, čuvar mreže gostiju nije morao intervenirati. U 59. minuti odlična igra Tonija Kolege nagrađena je pogotkom: Majić je na lijevoj strani nanizao nekolicinu suparničkih igrača, prebacio na suprotnu za Kolegu koji fantastično pogađa za vodstvo od 3:1. Prvi je to gol Zadranina u šibenskom dresu.

Minute prolaze, a Dubrava Tim Kabel ne uspijeva ugroziti opasnije Đakovićev gol. Daleko opasnije je na suprotnoj strani: 'bomba' Kolege u 70. minuti, Šarkanj ponovno spašava svoju momčad. Šibenikov kapetan Đaković gotovo je u potpunosti besposlen na svom golu, Dubrava je bezopasna po njegov gol. Ali zato gol pada na drugoj strani: ubačaj R. Brajkovića s lijeve strane, loptu je u gol pospremio iskusni Bačelić-Grgić.

Visokom pobjedom od 4:1 Šibenik je ponovno vodeća momčad lige.

ŠIBENIK – DUBRAVA TIM KABEL 4:1 (2:1)
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 670.
Sudac: Marino Majstrović – Split
Pomoćnici: Dujo Sarić – Prugovo