Prijateljska međunarodna utakmica

Božić i Kulušić golgeterskim reakcijama donijeli pobjedu Šibeniku u Zalaegerszegu

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   20.07.2024 u 19:51

ZTE Zalaegerszegi/Facebook
U prijateljskoj utakmici, sastali su se danas na ZTE Areni mađarski Zalaegerszegi TE i Šibenik, a naša ekipa slavila je sa 1:2 (0:1), pogocima Božića u 41. i Kulušića u 78. minuti. Za domaćine je zabio D. Nemeth u 77.

Prva postava HNK Šibenik još jednom nije razočarala u pripremnim susretima. Na poluvremenu su Narančasti vodili sa 0:1, pogotkom Božića u 41. minuti. Kombinirali su Šibenčani uspješno u sredini, malo po desnoj strani, što je završilo odličnom okomitom loptom za Božića, koji se našao sam ispred vratara Gundel-Takacsa, zaobišao ga s desne strane i pogodio praznu mrežu, pokazavši još jednom da je golgeterska kriza stvar davne prošlosti.

Prije toga, u 20., Đaković je odličnom paradom obranio udarac s lijeve strane unutra šesnaesterca.

Kod Šibenika nije bilo Majića i Poza, prvi je tek lakše ozlijeđen i trebao bi se uskoro vratiti igri, dok se kod Španjolca i dalje čekaju nalazi.

U nastavku je za ZTE zabio Daniel Nemeth u 77., a samo minutu poslije Kulušić je vratio šibensko vodstvo, pogodivši za konačnih 1:2. Delić je uposlio na lijevoj strani Torresa, ovaj lucidnom loptom prebacuje sve igrače u kaznenom prostoru i pronalazi Kulušića na drugoj strani, koji je u povoljnoj situaciji zakucao loptu od grede u mrežu.

ZTE: Gundel-Takacs, Safronov, Varkonyi, Mim, Csonka, Szendrei, Sanković, Medgyes, Kiss, Špoljarić, Denes (rezerve E. Nemeth, Barbarics, Čubrilo, Sajban, Croizet, Nyiri, Evangelou, Bakti, Vogyicska, D. Nemeth)

ŠIBENIK: Đaković, Gačić, Morrison, Punčec, Zuta, Roca, Bakić, Kolega, Brajković, Laća, Božić (rezerve Mišević, Brajković, Grbelja, Gačić, Iyendjock, Kulušić, Delić, Torres, Santini)

Šibeniku prije gostovanja u Osijeku u 1. kolu HNL-a predstoji susret 26. srpnja od 18 sati na Šubićevcu protiv GOŠK-a iz Gabele.