Benko srušio šibenske snove o direktnom plasmanu u Prvu HNL: Nova prilika su kvalifikacije i Istra - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 18.05.2019, 21:08h   •

Poraz 3:1 u velikom derbiju

Milan Balaban Benko srušio šibenske snove o direktnom plasmanu u Prvu HNL: Nova prilika su kvalifikacije i Istra
OBJAVA 18.05.2019, 21:08h

U velikom derbiju, direktnom susretu koji je odlučivao o prvaku i direktnom putniku u I. HNL, nogometaši Šibenika doživjeli su poraz. Snove o direktnom plasmanu u prvoligaško društvu srušio im je prvi strijelac lige Leon Benko koji je uz pomoć Dejana Glavice i ostatka suigrača iz Varaždina, porazio narančasti s 3:1. Šibenik će tako ponovno u kvalifikacije, a protivnik isti kao i prije tri godine – Istra 1961.

Otvorenog garda krenuli su i jedni i drugi. Ipak, nešto opasniji u uvodnom dijelu utakmice bili su Šibenčani, pa je prva prijetnja bila u njihovoj režiji. Prince je opasno opalio s 20-ak metara, otišlo je preko gola. Odmah potom, u dvije minute, pucali su i Varaždinci: prvo Babić, a potom i Milićević, nije bilo problema za Labrovića. Šibenikov čuvar mreže bio je daleko najbolji Šibenikov igrač, zapravo i najzaslužniji što domaćini nisu uspijevali pronaći put do gola.

U 21. minuti dvije njegove sjajne obrane u istoj akciji: Jertec je izveo korner, Ćelić pucao glavom, Labrović fantastično brani, ali i u nastavku akcije skida pokušaj Glavice. U 27. minuti suci su na tribine poslali Šibenikova trenera vratara Matasa koji je prosvjedovao zbog jedne krive sudačke odluke, nedosuđenog evidentnog prekršaja na Malešu. Samo minutu kasnije glavni sudac Jović prvo je pokazao na bijelu točku za Šibenik, bunili su se domaćini, a Jović je potom promijenio svoju odluku. TV snimka kaže kako nije bilo igranja rukom.

Druga Jovićeva pogreška bio je nedosuđeni korner za Šibenik, a baš nakon toga dominirati su počeli Varaždinci. Opasno su kružili oko gostujućeg kaznenog prostora: novi prekid, Jertec je ubacio, pucao prvi topnik lige Benko, Labrović je opet briljantno reagirao, a potom Vukorepa blokira novi pokušaj domaćih. Nekoliko minuta kasnije nova opasnost: opet su domaćini dva puta pucali, a opet reagirali prvo Labrović, potom i blokom Vukorepa.

Izluđivao je Labrović domaću momčad: odmah potom skinuo je 'mrtvaca' Glavici. Ali u 41. minuti ni svemogući Labrović nije mogao ništa kod udarca s 11 metara. Blaić i Glavica bili su u kontaktu, pali su na travu, Jović je pokazao na kreč, a Benko rutinirano pogađa za vodstvo Karačićeva sastava malo prije odlaska u svlačionicu.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena stiže izjednačenje: Kukec je odlično ubacio s lijeve strane, Prince je utrčao na prvu stativu i zabio pored nemoćnog Nevistića za oduševljenje velikog broja Šibenčana koji su došli uživo pogledati dvoboj u baroknom gradu. Samo dvije minute prošle su od izjednačenja kad je Labrović ponovno izašao kao pobjednik iz dvoboja s domaćim ofenzivcima: pucao je opet Benko, Šibenikov čuvar mreže opet je uspješniji, opet pokušava Benko, ovog puta preko gola. U 62. minuti Varaždin opet vodi: Jertec uzima loptu igraču u narančastom na 30-ak metara, brza akcija, lopta stiže do Glavice koji puca iz prve i donosi radost brojnim domaćim navijačima.

U 70. minuti ostali su narančasti s igračem manje: nakon što je u 60. minuti dobio prvi žuti karton, Bilić je u 70. minuti zaradio i drugi, nakon izgubljene lopte povukao je za dres igrača u Modrom i ranije je morao u svlačionicu. Nešto kasnije ukazala se kontra Šibeniku: pobjegao je Prince, ali nije bilo preciznosti u njegovu šutu u završnici akcije. Preciznosti ne manjka kod najboljeg igrača domaćin Leona Benka. Suci su vidjeli prekršaj Roce nad jednim domaćim igračem, a Benko pogađa iz slobodnog udarca za potvrdu domaće pobjede i I. HNL.

Do kraja utakmice pokušavali su narančasti, ali pravu prijetnju prema Nevistiću nisu složili. Iz prvog pokušaja Šibenik tako nije uspio direktno do Prve HNL. Čeka ih sad prvo zadnji susret prvenstva protiv Dinama 2, a onda i nove kvalifikacije, ponovno protiv Istre 1961.

VARAŽDIN – ŠIBENIK 3:1 (1:0)