Malonogometaši prvaci 2. HMNL jug

Baldekin gori! Pogledajte slavlje Funcuta nakon osvojenog prvog mjesta

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   28.03.2021 u 20:08

M.G./ŠibenikIN
Malonogometaši Šibenika 1983 prvaci su 2.HMNL jug. Oni su u uzvratnoj utakmici finala igranoj na Gripama sačuvali prednost od dva gola ostvarenu na Baldekinu (3:1) i odigrali 3:3 s domaćim Splitom i s ukupnih 6:4 osvojili titulu. Funcuti su na Baldekinu pripremili doček za pamćenje.

Malonogometaši Šibenik 1983 su izborili kvalifikacije za plasman u 1.HMNL, u kojima će im suparnici biti Slavonski Brod, Pula te predzadnja momčad 1. HMNL. MNK Uspinjača.

Pjesma koja je počela u Splitu, nastavila se i u Šibeniku. Funcuti su napravili spektakularnu bakljadu na Baldekinu, što možete i vidjeti u priloženoj fotogaleriji.

Podsjetimo, narančasti su poveli u ranoj fazi utakmice preko Šućura, pa je domaćin preokrenuo rezultat na 2:1. Nakon pet minuta igre u nastavku Knežić je izjednačio, a u 32. minuti došlo do novog vodstva Splita. Tri minute prije kraja Šućur je svojim drugim golom odveo Funcute do titule prvaka. Kako je domaćinu za ukupnu pobjedu trebalo tri gola, a šibenskim malonogometašima je odgovarao ovaj rezultat... Kad je sudac svirao kraj, slavlje je moglo početi.