Dva potpuno različita poluvremena domaćina

Antonio Marin s dva projektila donio pobjedu Šibeniku protiv bivše momčadi

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   18.09.2021 u 21:07

Dusko Jaramaz/PIXSELL
Treća domaća utakmica, treća pobjeda. Šubićevac je ove sezone, za razliku od prošle, prava neosvojiva tvrđava. Rosasova je momčad, nakon zaista blijedog prvog poluvremena koje je završilo 1:1, u nastavku stigla do važne pobjede nad Lokomotivom – 2:1. Ubitačna kontra Marina Jakoliša i drugi pogodak na utakmici Antonija Marina narančastima je donijela važnu pobjedu.

Otvaranje iz snova za šibenski sastav, do prednosti su stigli već u petoj minuti. A. Jakoliš izveo je korner s desne strane, Delić glavom s prve stative prenio na drugu, gdje je Antonio Marin koji iz prve pogađa suprotan kut za vodstvo narančasto-crnih od 1:0. U 12. minuti opasno je u Šibenikovu kaznenom prostoru: ubačaj s desne strane, u sredini je sam Pivarić, no, lopta na sreću nije bila dovoljna precizna, pa nije bilo ni udarca po Šibenikovu golu.

Terensku inicijativu apsolutno imaju gosti: gotovo cijelo vrijeme lopta je u njihovom posjedu, opasno kombiniraju, no, nedostaje im završni pas kojim bi stigli pred Rogića. Šibenik, pak, nije konkretan, gosti su se nametnuli, a domaćin, osim vodećeg gola u prvih pola sata igre nije napravio apsolutno ništa prema naprijed. A kad već sami nisu mogli do gola Šibenčani su im nesmotreno poklonili kazneni udarac: Perić je u duelu s Pivarićem, noga domaćeg stopera je podignuta nakon što nije dobro uspio očistiti situaciju, preko nje pada igrač gostiju, a Bebek bez oklijevanja pokazuje na bijelu točku unatoč prosvjedima domaćih. Siguran realizator za izjednačenje je najbolji strijelac Lokomotive Marko Dabro. Bilo je to u 27. minuti utakmice.

I nakon izjednačujućeg gola gosti su daleko opasniji: Kulenović i Cokaj nisu precizni, jedan pokušaj im je blokiran. Od Šibenika i dalje nismo vidjeli baš ništa u ofenzivnom dijelu. A već u 34. minuti Rosas je napravio prvu zamjenu: umjesto Nike Raka u igru je poslao ofenzivnijeg Carlosa Torresa. Osim nekoliko kornera u nizu, domaćini nisu složili pravu priliku pred Nevistićem. Malo toga napravili su Šibenčani u napadu, u obrani su bili vrlo propusni, moglo bismo reći da je ovo bilo možda i najlošije poluvrijeme šibenske momčadi u ovoj sezoni.

Bez promjena u momčadima krenulo se u drugo poluvrijeme. Šibenik je prvi imao korner, ubacio je Ćurić, a Torresov pokušaj glavom odsjeo je na okviru gola. Uzvraća Dabro na drugoj strani, nije dobro zahvatio loptu, pa je Rogić bez problema ukrotio taj udarac. Živahniji su Šibenčani u nastavku, donio je Torres hitrinu u napad. U 52. minuti pokušao je M. Jakoliš nakon solo prodora, Nevistić je zaustavio njegov udarac. Vrlo opasno je odmah na drugoj strani: Dabro je uposlio Kulenovića, a njegov pokušaj iz donjeg lijevog kuta čupa Rogić.

Prošlosezonski igrač Lokosa, a aktualni igrač Šibenika Marin u 60. je minuti izveo slobodan udarac, prelagan je zadatak imao vratar gostiju. Koju minutu kasnije Marin je pucao izvan kaznenog prostora, uzdrmao je okvir gola, na odbijancu je Torres koji posprema loptu u mrežu. Ali, na šibensku žalost, gol je opravdano poništen jer je mladi Kolumbijac bio u zaleđu. Malo je nedostajalo koju minutu kasnije da se M. Jakoliš upiše u strijelce: sjurio se po lijevom boku, uputio loptu u sredinu, no, nije bilo suigrača koji bi tu loptu poslali u mrežu.

Sahiti i debitant Attys nova su Rosasova rješenja za završnicu utakmice. Ćurić gađa iz slobodnog udarca, odbija se od živog žid, gužva je u 16 metara, no, nekako su gosti uspjeli otkloniti opasnost. Daleko življi, konkretniji, opasniji su Šibenčani u nastavku. A po im se itekako isplatilo. Lokomotiva je puno više koncentrirana na obrana, ali, mora se priznati i dalje opasna kad dođu u napad. Ali što znači prava kontra gosti su imali priliku vidjeti u 78. minuti. Lokomotiva je imala korner, Attys je najviši u skoku, lopta stiže do M. Jakoliša koji se sa svoje polovice sjurio po lijevoj strani, sjajan pas u sredinu za Marina koji fantastično prima lopta i drugi put na ovoj utakmici matira Nevistića na oduševljenje navijača na tribinama Šubićevca.

Četvrti gol Antonija Marina u Šibenikovu dresu za važnu šibensku pobjedu i prvoj od pet domaćih pobjeda u nizu. Mirno su narančasti priveli susret kraju, a onda s navijačima i proslavili pobjedu.

ŠIBENIK – LOKOMOTIVA 2:1 (1:1)

Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 540.
Sudac: Ivan Bebek – Rijeka
Pomoćnici: Hrvoje Radić – Split