Odluka sljedeće nedjelje

13. uzastopna pobjeda Šibenika: Dva Ivana, Laća i Delić, 'srušili' Dubravu, slijedi veliko finale

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   25.05.2024 u 16:58

ŠibenikIN
Nogometaši Šibenika upisali su i 13. uzastopnu pobjedu. Na Šubićevcu su s 1:0 pobijedili Dubravu Tim Kabel, te time se ponovno vratili na dva boda zaostatka za vodećim Zrinskim 1664 Osječko. Sljedeće nedjelje slijedi veliko finale, izravan dvoboj za plasman u viši rang u Gradskom vrtu. Važnu pobjedu Šibeniku donijela su dva Ivana: asistent Laća i strijelac Delić.

U posljednji domaći susret Šibenik je ušao bez ozlijeđenih napadača Božića i Torresa, te od ranije ozlijeđenih Roce, Bačelić-Grgića. Delić je stisnuo zube i zaigrao, a trener Carević je na klupi ostavio i Pozu i Toshevskog. Razlog – činjenica da u ovaj susret obojica ulaze s dva žuta kartona prije utakmice odluke u Gradskom vrtu (treći bi značio da ne mogu igrati u toj utakmici).

Već u trećoj minuti zatresla se mreža gostiju: Majić je podvalio loptu za Delića koji trese mrežu Šarkanja, zastavica prvog pomoćnog suca Željka Bučara je podignuta i ništa od ranog šibenskog vodstva. Nastavio je Šibenik žestoko i dalje: ubačaj Laće s desne strane, Gačić cilja glavom, malo pored gola. Prijete potom i Laća i Delić, oba je udarca obranio Šarkanj, no, označeno je i zaleđe. Nije prošla ni minuta, a Šibenik je opet u fantastičnoj prilici: ovaj put bio je to Delić, a prvi pomoćni sudac ponovno je podigao zastavicu.

Nemaju Šibenčani sreće s ozljedama u samoj završnici sezone. Već u 13. minuti iz igre je morao Ivan Cvijanović, a zamijenio ga je Kristijan Pavičić. Na travnjaku postoji samo jedna momčad, kruže Šibenčani oko kaznenog prostora Dubrave, ali nikako da lopta odsjedne u mreži.

U 23. minuti prvi i jedini pokušaj ozbiljnijeg udarca gostiju u prvih 45 minuta, lagan je to posao za Đakovića. Na drugoj strani nastavlja se ofenziva: Kolega je dao odličnu loptu za Delića, ovog puta nema zaleđa, ali uspješniji je vratar gostiju od napadača domaćih.

Prava 'viktorija' igra se na gol Dubrave, sijeva na sve strane, ali gola i dalje nema. Pokušava i Kolega, odlazi malo pored gola. Pavičić, Laća, nižu se udarci prema golu Šarkanja, ali semafor i dalje svijetli samo početnih 0:0. Daleko najbolji igrač na terenu je gostujući vratar Šarkanj: zaustavlja, bolje reći „čupa“ iz gola slobodnjak Majića iskosa s lijeve strane.

38. minuta donosi novu, ogromnu šansu za Šibenik: nevjerojatno je što je uspio promašiti Ivan Laća. Majić je napravio dar-mar po lijevoj strani kaznenog prostora, precizno pogodio Laću, a napadač Šibenika s 3 metra umjesto nebranjene mreže pogađa prečku. Samo par minuta kasnije sreća je ponovno okrenula leđa narančastima: prečku gola ovog je puta uzdrmao Delić. Ali u 42. minuti spasa Dubravi više nije bilo: odlična lopta Gačića iz zadnjeg reda, Laća prolazi po lijevoj strani, šalje fantastičnu loptu u sredinu za Delića koji je ovog puta neumoljiv za konačno šibensko vodstvo. Kombinacija dva Ivana donijela je tako u završnici prvog dijela toliko željeno vodstvo i oduševljenje na terenu i tribinama Šubićevca.

Nastavak je počeo puno mirnije, Dubrava više ima loptu u posjedu, ali jalova je to inicijativa. Šibenik je iznimno opasan kad se domogne lopte. U jednoj takvoj prilici u 54. minuti Laća se našao u odličnoj prilici, lopta odlazi s krive strane vratnice. Minute prolaze, a na terenu nema većih uzbuđenja.

U 65. minuti zatresla se Đakovićeva mreža, ali na sreću zabili su gosti iz leđa, prvi pomoćni sudac odmah je označio zaleđe. Upozorenje je to za šibenski sastav da do kraja utakmice opuštanja ne smije biti.

U 78. minuti dva je puta dobre kontre imao Toshevski, međutim, u niti jednoj nije uspio ozbiljnije ugroziti gol Šarkanja. Do kraja utakmice pravih prilika i prijetnji nije bilo, Šibenik je vrlo suvereno sačuvao svoju prednost, novu pobjedu. A sljedeće nedjelje slijedi grand finale: a ulog je ogroman povratak u elitno društvo hrvatskog nogometa!

ŠIBENIK – DUBRAVA TIM KABEL (1:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 1 634.

Sudac: Patrik Pavlešić – Dugo Resa

Pomoćnici: Željko Bučar – Duga Resa Bruno Premužaj – Varaždin

Četvrti sudac: Ivan Vukančić – Benkovac

Delegat: Žarko Ivančić – Zabok

Kontrolor: Vlado Svilokos – Sisak

Strijelci: Delić 42'

ŠIBENIK: Đaković, Perić, Gačić, Dujmović, Cvijanović (od 16. Pavičić), Marijanović, Kolega (od 88. Pozo), Brajković, Majić, Laća (od 69. Toshevski), Delić (od 69. Iyendjock). Trener: Mario Carević.

DUBRAVA TIM KABEL: Šarkanj, Palić, Vasilj (od 86. Vugrinec), Bošnjak, Djokić (od 46. Posinković), Dominić, Tomas, Tunjić (od 63. Kekez), Li (od 58. Raužan), Dobrić, Glasnović (od 24. Lekaj). Trenerica: Petra Mandić.