Majić i Božić za delirij

'Najbolji je on, on je šampion': Šibenik se vraća u SuperSport HNL!

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   02.06.2024 u 19:55

Matija Milanovic/PIXSELL
Najbolji kad je potrebnije! U velikoj utakmici, ogromnog uloga, HNK Šibenik odigrao je fantastičnu utakmicu, upisao pobjedu rezultatom 2:0 nad velikim rivalom Zrinskim 1664 Osječko i vraća se u elitni razred šibenskog nogometa! Josip Majić svojim 14. je golom načeo domaćine s bijele točke, a posao završio Ivan Božić za početak velikog slavlja koje će trajati večeras na povratku iz Slavonije, ali i sutra na stadionu. Ne treba zaboraviti spomenuti kako su Funcuti bili ogromna podrška igračima tijekom cijele utakmice.

U dvoboj velikog uloga, vrijednog elitnog razreda hrvatskog nogometa, na osječkom Gradskom vrtu trener Šibenika Mario Carević je ušao jači nego što je to bilo najavljeno. Ozlijeđeni Torres i Cvijanović vratili su se u početni sastav, dok je Slavonac Božić također bio na raspolaganju, počeo je susret s klupe.

U četvrtoj minuti prvo veće uzbuđenje: ubačaj s desne strane, Toshevski je primio loptu, no, pao je i nije mogao pucati prema domaćem golu. Žestoku igru pustio je glavni sudac Fran Jović od početka, nije svirao neke očite prekršaje. Dovelo je to do nervoze na klupama, pa je već u 10. minuti pokazao prve žute kartone, jednoj odnosno drugoj klupi.

U 21. minuti prvi udarac domaćih u okvir gola: ubačaj s desne strane, Stranput je pucao, ravno uz naručje Đakovića. Lopta je više u šibenskom posjedu, a u 22. minuti velika prilika za Šibenik: Torres je bio u dobroj prilici, blokiran mu je udarac u dva navrata, odbila se lopta do Toshevskog, puca Makedonac u bliži kut, vratar Stanić uspio je zaustaviti tu loptu.

Požutio je u 26. minuti i trener Carević koji je bio nervozan, reagirao je na sudačke odluke, odnosno ne davanje kartona domaćim igračima. U 33. minuti penal za Šibenik: ubačaj s desne strane, Korov je na pod oborio Cvijanovića, a sudac Jović odmah je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Majić, problema nema za najboljeg strijelca Crnih iz Krešimirova grada. Vratar je otišao u jednu, lopta u drugu stranu, za delirij na šibenskom dijelu Gradskog vrta.

U 40. minuti novi dvoboj Korov – Cvijanović, ovog puta u kaznenom prostoru Šibenika. Korov je pao, Cvijanović ga nije dirao, a sudac Jović odmah je pokazao da je u pitanju simuliranje, Korov je dobio žuti. A kako je kod skrivljenog penala za Šibenik također požutio morao je u svlačionicu puno ranije od suigrača. Šibenik je tako s igračem više nastavio susret u kojem je imao veliku terensku inicijativu. Bio je gostujući sastav bolji, dominantniji, uputili su pet udaraca prema golu, a onaj jedan, Majićev s bijele točke, donio im je i zasluženo vodstvo i korak bliže željenom cilju.

U nastavak je Carević ušao s dvije promjene: iz igre je izvadio dvojicu igrača koji su dobili žute kartone u prvih 45 minuta, izašli su Cvijanović i Kolega, a ušli Dujmović i Brajković. Tik uz vratnicu prohujao je prvi udarac Šibenika u nastavku, ciljao je Torres suprotne rašlje, otišlo je malo s krive strane vratnice. I u 52. minuti opet je Torres na udarcu, lagan je to zadatak za domaćeg vratara.

Novi peh za Šibenik u 60. minuti: zbog ozljede susret nije mogao nastaviti Perić, pa je u igru ušao Pavičić. Nešto kasnije uveo je Carević i Božića umjesto Torresa. Zrinski, u rezultatskom zaostatku, nema više što čekati. Iako su s igračem manje sve karte bacaju u napad, Šibenik čeka svoju priliku. I dočekao ju je u 77. minuti: Brajković je poslao dugu loptu sa svoje polovice, Božić je prošao svog čuvara i sa 17-18 metara fenomenalno pogodio rašlje za novi delirij Šibenčana na Gradskom vrtu, ali i onih koji su susret pratili putem malih ekrana. Samo osam minuta Božiću je bio potrebno da zatrese mrežu i dovede svoju momčad u predvorje 'raja'.

Zrinski kruži oko 16 metra gostiju, tek su u 88. minuti zapucali prema golu, blokirao je Dujmović. U 90. minuti još jedan crveni karton za domaćine: ranije je u svlačionicu morao Patrik Stanić jer je u obećavajućoj situaciji zaustavio Božića. Čak 11 minuta sudačke nadoknade pokazao je četvrti sudac Kolarić. Ali sve to odradio je Šibenik vrlo suvereno. Imao je priliku doći i do trećeg gola, no, neće žaliti zbog toga, niti najmanje.

Zakuhalo se u 10. minuti sudačke nadoknade na sredini terena kad je Jelavić žestoko ušao u Pozu. Epilog je bio nekoliko žutih, ali i crveni karton Šibenikovom Pavičiću. Bez ikakvih problema priveden je susret kraju što je bio početak velikog šibenskog slavlja.

Medalje i pobjednički pehar uručeni su igračima i stožeru Šibenika u Gradskom vrtu. Uslijedila je proslava s navijačima na Gradskom vrtu, a bio je to tek početak slavlja.